Żółwie, szynszyle, gekony, węże pająki, papugi

Żółwie, szynszyle, gekony, węże pająki, papugi – bez końca można by wymieniać, jakie egzotyczne zwierzęta mają w swoim posiadaniu ludzie. Co jakiś czas słyszy się w mediach o przemycie egzotycznych zwierząt zza granicy. Istnieje szereg przepisów, regulujących handel takimi zwierzętami w naszym kraju.

Decydując się na zakup egzotycznego zwierzaka, najlepiej zrobić to w sprawdzonym sklepie zoologicznym, sprowadzającym zwierzęta z pewnych źródeł i zapewniającym im właściwe warunki życia. Sklepy zoologiczne sprzedając egzotyczne okazy, powinny zadbać o to, by zwierzę posiadało komplet niezbędnych dokumentów potwierdzających
jego pochodzenie. Sami ze swej strony powinniśmy być pewni, że nasza decyzja nie jest pochopna i że podołamy opiece i pielęgnacji zwierzęcia, o którym marzymy. Sklep zoologiczny wydaje się być najlepszym miejscem do zakupu zwierzęcia, pamiętajmy jednak ze warto też w niektórych wypadkach udać się bezpośrednio do hodowcy.

 

Dobrze jest porozmawiać ze sprzedawcą w sklepie zoologicznym i rozważyć wszystkie za i przeciw posiadania egzotycznego okazu w domu. Przy zakupie warto zapytać personel sklepu zoologicznego o stan zdrowia zwierzęcia oraz o to czy przeszło ono kwarantannę pod nadzorem urzędowego lekarza weterynarii. Jak w wielu sytuacjach naszego życia, należy zachować rozsądek i rozwagę, dla dobra zwierzęcia i naszego samego.

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.