Wystrój sali weselnej

Pamiętacie remizy strażackie sprzed 20 lat na których odbywały się zawsze wesela? Koszmar! Wyglądem nawiązywały do więzień, ichniejsze dekoracje : baloniki i bibuły, nożyczkami przeciągane wstążki pogrążały gości weselnych w odmęcie kiczu i blichtru. Rzeczywiście trzeba było szybko zajrzeć do kieliszka żeby się na to potworne otoczenie choć trochę uodpornić. Oczywiście w większych miasteczkach wesela nie odbywały się w remizach.

Pocieszenie nie jest duże ponieważ w większych miastach remizy wyręczały przyzakładowe stołówki. Z lamperią w kolorze beżowym do wysokości 155cm i siwym parkietem w jednym oklepanym w całym komunistycznym bloku wzorze – straszyły czasem bardziej niż remizy, pamiętam nawet że goście weselni po skończonym posiłku musieli odnosić brudne talerze do charakterystycznego wówczas okienka.

 

Wydwaie posiłków w stołówce w latach 70tych

Wydanie posiłków w stołówce w latach 70tych

Wystrój sal weselnych w zasadzie nie istniał choć mimo wszystko remizy wspominam z większą sympatią – pewnie za sprawą bardzo dobrego jedzenia, które na nich właśnie byłby serwowane.

Wystrój sal weselnych dziś

Teraźniejszość i moda na wyszukane i barwne wystroje sal weselnych to już całkowicie inna rzeczywistość. Dziś nastrój na sali weselnej jest kluczowy. Składa się na niego zestaw elementów dekoracji sufitu, ścian, okien, stołów a nawet światła, które też odgrywa tutaj niebagatelną rolę.

decorissimo.pl

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.