Umeblowanie salonu przy użyciu smartfona? Tak, to już możliwe.

Czy nie chciałeś kiedykolwiek sprawdzić, jak będzie prezentować się interesujący cię mebel w twoim wnętrzu? Z pewnością co najmniej raz doświadczyłeś tego przykrego rozczarowania, kiedy okazało się, że to, co w salonie meblowym wyglądało znakomicie, w twoim mieszkaniu gryzie się z innymi elementami i wygląda bardzo obco. Cóż, dzięki stworzonej przez studentów z Torunia aplikacji tego typu sytuacje mogą stać się przeszłością.

O co tyle zamieszania? Otóż studenci toruńskiego UMK stworzyli wygodną w użytkowaniu aplikację, która – mówiąc najogólniej – służy do aranżacji wnętrz. Tym samym stali się laureatami konkursu programowania zespołowego. W skład zespołu wchodzili: Kamil Bojarski, Mariusz Dzikowski, Artur Nasiadka, Paweł Stabla oraz Arkadiusz Staśczak.

Jak działa wspomniana aplikacja? Wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość i za jej sprawą umożliwia sprawdzenie, jak interesujący nas mebel będzie prezentować się w naszej łazience, sypialni czy salonie.

Aplikacja ma dostęp do katalogu dostępnych mebli, które można ustawiać i wyświetlać w formie trójwymiarowej. Dzięki temu możemy sprawdzić nie tylko same meble, ale i ich kolory i właściwie dopasować je do naszego wnętrza. Co ciekawe, jeżeli dany mebel znajdzie uznanie w naszych oczach, aplikacja umożliwia jego zakup on-line.

To oczywiście nie jest wszystko, bo aplikacja posiada jeszcze kilka innych interesujących i użytecznych funkcji. Wśród nich na wyróżnienie zasługuje m.in.: wirtualna miara, dzięki której aranżacja wnętrza będzie jeszcze prostsza i dokładniejsza.

Zespół studentów odpowiedzialnych za zaprojektowanie aplikacji do aranżacji wnętrz został nagrodzony czekiem w wysokości trzech tysięcy złotych. Czy aplikacja stanie się hitem? Czy znajdzie zainteresowanych odbiorców? A może po początkowej euforii zostanie zapomniana? O tym zapewne przekonamy się w najbliższym czasie. Tak czy inaczej, trzymamy kciuki za utalentowany zespół studentów, mając nadzieję, że nie jest to ich ostatnie słowo w kwestii projektowania aplikacji.

 

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Jesteś botem? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.