Trzy miejsca, w których możesz poznać nowych ludzi

A wcale ich nie poznajesz. Teoretycznie nowych znajomych możemy złapać wszędzie – u naszych starych znajomych, na imprezach różnego rodzaju czy w miejscach dedykowanych do łapania kontaktów. Nie zawsze jednak korzystamy z mniej oczywistych miejsc, w których milczenie zazwyczaj jest krępujące.

Ale w końcu kto pomyślałby o tym, że rozmowa zawsze może rozwiązać ten problem? Kluczem jest prowadzenie dialogu po to, by się po prostu poznać. To może być zupełnie absurdalna rozmowa, którą później będziesz wspominać do końca życia. A w jakich ekstremalnych warunkach można poznać nowych ludzi?

1. Winda

Winda to bez wątpienia miejsce, zazwyczaj bardzo ciasne, które skutecznie nas krępuje. Nie zawsze mówimy dzień dobry lub do widzenia osobom, które mają przyjemność korzystania z windy w tym samym momencie. Dźwig osobowy jednak może nas zaskoczyć, nie tylko dzięki sformułowaniu przez marketingowców elevator pitch. Wystarczy, że odważymy się po prostu pociągnąć rozmowę nieco dłużej, na przykład powiedzieć coś totalnie prostego – o pogodzie, o bloku lub o życiu. Kto wie, może nowy sąsiad stanie się nowym znajomym.

2. Kolejka

Kolejka. Nikt z nas nie lubi kolejek, zwłaszcza wtedy, kiedy najbardziej nam się spieszy. Pośpiech nie jest natomiast dobrym rozwiązaniem, kiedy chcemy kogoś poznać. Jesteśmy nerwowi, ulegamy złym emocjom. Tymczasem w takim miejscu i sytuacji powinniśmy skupić się tylko na dobrych myślach i dzięki nim zagadać do osoby stojącej za nami lub przed nami. To nie tylko sposób na poznanie nowych ludzi, być może o podobnych zainteresowaniach, ale też sposób na zabicie czasu, który się specjalnie przedłuża podczas oczekiwania.

3. Poczekalnia

Sytuacja podobna do poprzedniej, jednak różni się od stania w kolejce tym, że może się znacznie wydłużyć. A to natomiast daje idealną szansę na znacznie dłuższą rozmowę z nowo poznanym człowiekiem. W końcu nie wszystkie rozmowy z nieznajomymi kończą się wymianą danych telefonicznych lub internetowych w postaci. Akurat w poczekalni można znaleźć naprawdę dobrego kompana do rozmów w przyszłości.

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Jesteś botem? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.