Trening powięziowo-regeneracyjny na wyjeździe

Skorzystaj z treningu powięziowego już dzisiaj. Jeżeli czujesz częste bóle pleców, spowodowane nadmierną ilością pracy siedzącej, to będzie on dla Ciebie idealnym sposobem regeneracji. Wróć do pracy z lepszym samopoczuciem niż kiedykolwiek wcześniej!

Czym jest trening powięziowo-regeneracyjny?

W przeciwieństwie do standardowych ćwiczeń mięśni, trening powięziowo-regeneracyjny skupia się na powięzi, czyli tkance łączącej, która otacza każdy mięsień. To właśnie dzięki niej cały układ mięśniowy jest w stanie poprawnie funkcjonować. Sam trening składa się z trzech głównych elementów, tj. rozgrzewka, ćwiczenia oraz rozciąganie.

Warto wspomnieć, że trening powięziowy ma uznane zasługi w sporcie jako „legalny doping”, który pozwala sportowcom wspinać się na nowe wyżyny i osiągać dużo większe sukcesy. Powięzie mają ogromny wpływ na, to jak się poruszamy, na naszą posturę i percepcję bólu. Ponadto to od nich zależy, jak wysoko będziemy w stanie skoczyć, ponieważ są one pomostem tworzącym łańcuchy mięśniowe.

Głównymi dwoma elementami  poprawnego treningu powięziowego są woda oraz rozciąganie. Nadmierne napięcie lub brak odpowiedniego nawodnienia organizmu mogą prowadzić do osłabienia powięzi, ograniczenia jej ruchomości czy też występowania uczucia sztywności.

Trening powięziowo-regeneracyjny na wyjeździe

Doskonałym miejscem na trening powięziowy są wyjazdy dla aktywnych, które organizuje Slow and Active. Udanie się w miejsce, gdzie występuje świeże powietrze, na określonej wysokości geograficznej, pozwoli nie tylko na aktywność fizyczną, ale również sporą dozę relaksu. W ten sposób uzyskany zostanie optymalny efekt, który niezwykle szybko poprawi zdrowie i sprawność fizyczną.

Połączenie treningu z wyprawą w dzikie tereny jest ponadto doskonałym sposobem spędzenia czasu. Jest to nie tylko okazja, by odwiedzić nowe miejsca oraz wypełnić album nowymi zdjęciami, ale również możliwość poznania wielu interesujących osób.

Nie czekaj, zajrzyj na witrynę https://slowandactive.pl, gdzie znajdziesz wspaniałe i niezapomniane wyjazdy.

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Jesteś botem? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.