Tchnij nowe życie w komputerowego trupa

Któż z nas nie stanął przed dylematem związanym ze starym sprzętem elektronicznym: sprzedać? Nikt nie zechce takiego zombie. Wyrzucić? Szkoda, zwłaszcza, że sentymentów z nim co niemiara, w końcu służył dobrych kilka lat. Składować, naiwnie oczekując lepszych dla niego czasów? Ach, gdyby tylko było gdzie! Co zatem zrobić z używanym monitorem, kilkuletnim laptopem, wiekową drukarką?

Oddać na skup. Tak brzmi pierwsza rada. Może nie jest to wyjście, które po brzegi wypełni Twoje kieszenie banknotami, ale hola, hola! Jeszcze przed momentem brałeś pod uwagę wyrzucenie swojego, dajmy na to, używanego laptopa na śmietnik!

Jakie są zalety takiego rozwiązania? Cóż, przede wszystkim pozbywasz się sprzętu, który nie jest Ci już potrzebny. Bądź co bądź, wymieniasz go na gotówkę. Nawet jeśli za „zarobione” w ten sposób pieniądze nie będziesz w stanie zapłacić za kilka godzin płatnego parkingu… pieniądz to pieniądz, czyż nie? Kolejnym argumentem, skierowanym zwłaszcza do tych sentymentalnych, jest fakt, iż za pośrednictwem skupu dajemy naszemu sprzętowi „drugie życie”. Nawet jeśli Twój używany komputer posłuży jedynie jako „dawca organów” dla innego sprzętu, to i tak wielki plus dla Ciebie, boś człek gospodarny, ekologiczny i nie tolerujący głupiego marnotrawstwa!

Niemniej komputerowy outlet nie musi być jedynym przeznaczeniem naszego elektronicznego emeryta. Zawsze możemy go spożytkować w inny sposób. Po sieci krążą dziesiątki tutoriali, jak przeobrazić starego laptopa w… cyfrową ramkę do zdjęć. Po co wydawać kilkaset złotych na taki sprzęt, jeżeli możemy zrobić go sami! I to z komputerowego złomu, którego i tak zamierzaliśmy się pozbyć.

A jeśli nie ramka, to niech będzie drugi monitor! Chciałbyś przetestować pracę na dwóch monitorach? No to testuj, wykorzystując swój stary sprzęt!

Niektórzy wykorzystują stare komputery jako domowy serwer. Konfiguracja takiego serwera nie sprawi kłopotu nawet tym, którzy dotąd z tematem się nie zetknęli. Można? Można.

Co jeszcze można zrobić ze starym komputerem? Na przykład centrum multimedialne połączone z telewizorem. Takie rozwiązanie może nieść wiele korzyści; z komputerem podłączony do telewizora zyskasz odtwarzacz różnego rodzaju multimediów, a jeśli dusza zapragnie, to i konsolę do gier, na której odpalisz starsze tytuły, na przykład za pośrednictwem emulatorów.

Możliwości tchnięcia w Twojego staruszka nowego życia jest naprawdę wiele. Możesz na przykład wykorzystywać jego dysk twardy jako narzędzie do tworzenia backupów. „Wyższą szkołą gospodarności” jest natomiast przeobrażanie pecetowych wentylatorów w stołowe wiatraczki, które schłodzą Twoją umęczoną twarzyczkę w skwarnych letnich miesiącach.

Rusz więc głową i działaj. Ogranicza się wyłącznie Twoja kreatywność!

http://www.notek-serwis.pl/

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Jesteś botem? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.