Strony internetowe dla parafii

strona internetowa dla parafiiStrona internetowa może więc być dobrym sposobem na zamieszczanie ogłoszeń z życia parafii. Umieszczania na niej harmonogramu wizyt u chorych, spotkań dla rodziców dzieci Pierwszo-komunijnych, czy też dla młodzieży przygotowujących się do bierzmowania.

Czy ktoś spamięta kiedy i o której ma być wizyta duszpasterska (kolęda), no może zainteresowani jeszcze tak, ale czy wszyscy. Pełny harmonogram z możliwością zaproszeń w innych terminach dla osób pracujących, czy to zły pomysł.

Grupy modlitewne, chóry, schole, koła Caritasu, kancelaria parafialna to warto umieścić na stronie e-parafii. Nie mówiąc o historii kościoła, budowie, patronie obraz i figurach znajdujących się w budynku kościelnym. To jest ważne nie tylko dla parafii ale również może być ciekawe dla zwiedzających podróżujący, turystów. A przyznać też muszę gdy mnie odwiedzają znajomi i chcemy iść na niedzielną msze św do innego niż mój kościół parafialny, to sam szukam o której jest Msza w sąsiedniej zabytkowej parafii.

To są niektóre plusy, minus to koszt ale wszystko coś kosztuje jak coś jest za darmo to chyba jest mało warte, zresztą wydatek jest raczej jednokrotny. Ktoś musi tym zarządzać. Owszem ale większość rzeczy mamy na stałe zrobionych jak np. historia kościoła. A przecież ogłoszenia na niedzielną mszę św tez już na ogół piszemy na komputerze więc wystarczy to tylko skopiować i wkleić na stronę. Wikary zapewne znajdzie czas a i tez może zaangażować do pracy parafian aktywując tym samy ludzi.

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.