Sklepy zoologiczne online
Sklepy zoologiczne online

Sklepy zoologiczne online.

Mogłoby się wydawać, że branża “zwierzęca” – sklepy zoologiczne nigdy nie będzie popularna w internecie z racji podstawowego problemu jakim jest transport żywych zwierząt, niejednokrotnie bardzo małych i delikatnych. Z roku na rok w internecie liczna sklepów online w tej właśnie branży rośnie a problemy z transportem okazały  się nie wystarczające do wyhamowania tej części branży handlowej przed wejściem w sieć.

Sklepy zoologiczne online

Sklepy zoologiczne online

Dużą zasługą w tej dziedzinie jest z całą pewnością fakt odpowiedzi na ich potrzeby firm kurierskich, które to do swoich ofert dołączyły przewożenie żywych zwierzą w tym ryb akwariowych i dziś transport tego rodzaju jest możliwy u większości firm kurierskich.

Drugą kwestią jest sam rozwój tej części branży skutkujący rozwojem usług pobocznych czyli zakupu różnego rodzaju akcesoriów i przede wszystkim bardzo duży rozwój rynku handlu odżywkami i pokarmami dla zwierząt.

W przeciągu lat od 2005 do 2011 w internecie liczba zoologicznych sklepów internetowych zwiększała się o aż 234% i skoczyła o kilka oczek wyżej w tej branży wyprzedzającąc np. sprzedaż książek drukowanych (1 kwartał 2010 r.)

Artykuły zoologiczne to nie tylko same żywe zwierzęta ale tak naprawdę masa różnego rodzaju peryferiów, pokarmów, etc stanowiących ponad 70% handlu w branży zoologicznej online. Okazuje się, że bardzo często przez  internet kupujemy np. pokarm dla psa lub kota, przyciągnięci atrakcyjniejszą ceną czy gratisem w postaci zabawki dla naszego pupila mimo, że półki w supermarketach, często branżowych, uginają się od tych produktów w podobnych cenach.

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.