Punkt, w którym zatrzymuje się czas

Wieś kojarzy się nam z azylem, z miejscem ciszy, spokoju, z ucieczką od hałasu i huku. Tam człowiek jedzie po to, ażeby wypocząć, rozkoszować się zdrowym powietrzem, ciepłym wiatrem, kwiatami łąk. Wieś pobudza do spacerowania i do kontemplowania przyrody. Jest aromatyczna i zwiewna. Poranek na wsi kojarzy się z ciepłym mlekiem i chlebem z chrupiącą skórką, z dużą ilością masła i pomidorami.

Wiejskie letniskowe domki także zapraszają i zachęcają swoim ciepłem. Jeżeli ktoś ma działkę na wsi, z pięknym domkiem, w którym otwierają się na świat okna angielskie to jest zwyczajnie szczęściarzem. Biały domek z białymi oknami i brązowym dachem, wokół ogród, sad, jabłonki i wiśnie.

 

W centrum duża czereśnia, która daje owoce, zielona trawa i kwiaty. Czyż taki azyl nie ma innego zapachu jak zakurzone ulice wielkich miast, stare obdrapane kamienice z dziurami w murach, z potłuczonymi szybami w oknach? Ależ tak. Zapach wsi unosi się i wypełnia dusze. Wypełnia serca.

 

Umożliwia odczuwać w zupełnie inny sposób. Czas na moment zatrzymuje się w miejscu. My przystajemy, zaczynamy odczuwać radość i szczęście. Wieś ma możliwość być naszym lekarstwem na niezbyt duże i wielkie dylematy. Naszą ucieczką od zgubnej codzienności, która odbiera nam zdarza się, że zbyt dużo siły.

 

Dużo ludzi decyduje się ostatnimi czasy na budowę swojego lokalu. Z czym się to wiąże? Kobiety i mężczyźni preferują posiadać lokale mieszkalne, gdyż uważają, że w teraźniejszych czasach jest to najlepsza inwestycja. Rodzina z dwójką dzieci, która posiada dom ma możliwość być w tym lokalu mieszkalnego realnie szczęśliwa.

 

Prawie każde z dzieci będzie miało swój pokój do zabawy, edukacji, odrabiania lekcji, zapraszania koleżanek i kolegów. Mieszkanie można pięknie rozplanować i zagospodarować w nim prawie każde, dosłownie najmniejsze pomieszczenie czy garaż. Poza tym plusem lokalu jest to, że otoczony jest ogrodem. Ogród jest bajką ciepłą wiosną, latem. Za każdym razem możemy wyjść na leżaki, aby się opalać, odpocząć od codzienności, zmartwień, pokłócić się z depresją i oddychać spokojnie. Mieszkanie to azyl, dlatego powinien być wykończony z najlepszej jakości materiałów.

 

Dotychczasowe lokale takie w tym momencie są. Są stabilne, stateczne, a równocześnie piękne. Okna angielskie zachęcają, drzwi zapraszają, a dach stanowi niesamowitą ozdobę. W dzisiejszych czasach dom można postawić w bardzo szybkim czasie. Nie będziemy już czekać na budowlę latami. Jeśli mamy adekwatny kapitał, budowa zakończy się szybciej niż myślimy. Warto inwestować pieniądze w rzeczy stabilne, a taki właśnie jest własny lokal mieszkalny, w którym z przyjemnością będziemy mieszkać.

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.