Przewaga piaskowania jako procesu technologicznego

Piaskowanie uzyskuje przewagę nad standardowym szlifowaniem (jeżeli chodzi o techniki czyszczenia powierzchni) z powodu gładszej powierzchni, gotowej już bezpośrednio do dalszych etapów zamówień, tj: gruntowania, malowania, nakładania warstw tynków, etc.

Technika piaskowanie jako jedna z nie wielu bardzo dobrze sprawdza się przy w ogromnej liczbie przypadków kłopotliwej z czyszczeniem niełatwo dostępnych miejsc: rogów, zakrzywień konstrukcyjnych,elementów pół-zamkniętych, poddane piaskowaniu miejsca na każdym kroku uzyskują tą samą, wysoką jakość powierzchni.

Piaskowanie w przemyśle jako proces technologiczny pojawiło się na stało w XIX wieku a proces technologiczny opatentował Benjamin Tilghman (18 października 1870 roku). Na początek względy  BHP i bezpieczeństwa pracy nie zostały brane w ogólności pod uwagę stąd pracujący przy piaskowaniu bardzo często zapadali na choroby grnych drg oddechowych. Renowacja zabytkw to kolejna dziedzina gdzie z powodzenie stosuje się piaskowanie.

Od pewno czasu piaskowanie zdobywa nowe rynki. Piaskuje się dziś nawet metalowe meble biurowe. Dokładność technologii piaskowania i coraz tańsze zaplecze maszynowe (np: piaskarki) jakie jest wymagane do piaskowania sprawia, że proces jest coraz częściej wybierany przez drobnym przedsiębiorców i osoby fizyczne, które wcześniej nigdy nie sięgnęły by po tą technologię.

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Jesteś botem? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.