Profesjonalne lakiery do włosów

Nie wiem czy wiecie ale lakiery do włosów (w zdecydowanej większości) bazują na wodzie. Dopiero potem na alkoholu czy różnego rodzaju żywicach. Do czego służy wiadomo – przedłuża trwałość naszej fryzury i chroni przed czynnikami zewnętrznymi i atmosferycznymi (deszcz, mróz, wiatr, itd.).

Jak rozpylić lakier do włosów?

Jeśli stosujemy lakier do włosów w aerozolu, ważne by zachować się do kilku wskazówek co do jego użycia:

  • Przed użyciem należy klika razy potrząsnąć pojemnikiem aby lakier dobrze wymieszał się z czynnikiem rozpylającym,
  • Lakier rozpylamy z odległości około 30 centymetrów od fryzury możliwie jak najszerszym strumieniem, równomiernie pokrywającym jak największą część włosów.
  • Lakieru nigdy nie rozpylamy na włosy mokre!

Lakiery do włosów oprócz tego, że występują w różnej formie, mają również różny stopień utrwalenia – od niskiego, po bardzo mocny.

eurocosmetics.com.pl

Lakiery lekkie

Lakiery lekkie dają najbardziej naturalny efekt, utrwalając włosy bardzo delikatnie. Po jego użyciu nie występuje efekt nienaturalnego hełmu, dlatego lakiery lekkie i średnie poleca się fryzurom z włosów długich.

Lakiery mocne

Lakiery mocne utrwalają włosy dużo intensywniej, dlatego poleca się je włosom krótkim, fryzurom typu bo lub misternie ułożonym kokom, upięciom i splotom.

Lakiery do włosów różnią się nie tylko stopniem utrwalenia, ale też dostosowane są do rodzaju włosów. Włosy matowe polubią lakiery lekko nabłyszczające, włosy cienkie – lakiery dodające objętości, włosy suche – lakiery dodające sprężystości, włosy tłuste – lakiery nieobciążające, osoby z wrażliwą skórą głowy – lakiery pozbawione zapachu.

Dobrej jakości lakier nie skleja włosów i nie powoduje podrażnień skóry głowy, o ile użyty jest rozsądnie. Zbyt duża jego ilość powoduje nieestetyczny efekt matowych, przetłuszczonych włosów, klapnięcie fryzury, a także kruszenie się kosmetyku na włosach. Na stronach www i sklepach internetowych nietrudno dziś o różnego rodzaju podróbki markowych lakierów na które trzeba bardzo uważać ponieważ zawierają związki mocno wyniszczające włosy!

 

Artykuł sponsorowany

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.