Trzy powody, dla których powinno się zakupić poduszkę ortopedyczną

Odpowiednia poduszka ortopedyczna da przede wszystkim wytchnienie. Komfort, jaki płynie z jej użytkowania, jest na wagę złota dla wszystkich, którzy przeciążają swój kręgosłup nadmierną pracą, głównie biurową.

Długie wykonywanie czynności w stresie, w pochylonej pozycji szybko mogą sprawić, że przez ból karku czy ból w okolicach lędźwiowych nie będziemy mogli wstać z łóżek, a praca będzie katorgą. Jak sobie pomóc?

Wybierając dobrą poduszkę ortopedyczną, dopasowaną do prawidłowego ułożenia kręgosłupa. W momencie, w którym mamy problemy ze zdrowiem w jakimkolwiek odcinku, ważne są nie tylko ćwiczenia i zdrowa dieta, ale także odpowiednie ułożenie w łóżku podczas snu. Idealnie wyprofilowana poduszka pomoże odciążyć odcinek szyjny, przez co praktycznie natychmiast poczujemy ulgę. Ponadto istnieją jeszcze trzy powody, które świadczą o dobrych właściwościach poduszki.

1. Dzięki poduszce rozluźnimy mięśnie karku

Zdrowy, ale przeciążony kręgosłup bardzo często boli dlatego, że mięśnie są mocno napięte. Poprzez dużą dawkę stresu, mięśnie barków mocno się napinają, sprawiając niemały ból człowiekowi w każdym wieku. Ważne jest, aby je rozluźnić na koniec dnia nie tylko ciepłym prysznicem czy kremem przeciwbólowym, ale odpowiednią pozycją w łóżku, którą przybieramy wtedy, kiedy korzystamy z poduszki.

2. Dobra pozycja w łóżku = mniejsze bóle głowy

Okazuje się, że poduszka ortopedyczna pomaga nie tylko w problemach związanych z kręgosłupem, ale i z głową. Jeżeli mamy bolesne bóle głowy, także migrenowe, możemy sobie pomóc, kupując właśnie poduszkę. Jej użytkowanie sprawia, że dolegliwości staną się mniej uciążliwe. Pamiętajmy, że ciało to jedna maszyna – jeżeli naprawimy jedną część, cała reszta też zacznie działać lepiej.

3. Zdrowy sen lekarstwem na dobre samopoczucie

Jeżeli dręczą was nieprzespane noce na niewygodnym materacu, spróbujcie skorzystać z pomocy poduszki ortopedycznej – być może nie będziecie musieli wymieniać materacu na nowszy model od razu. Poduszka pomaga w lepszej regeneracji organizmu, wpływając tym samym na nasze samopoczucie. Może okazać się, że jest lepszym lekarstwem na bezsenność niż leki farmaceutyczne.

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Jesteś botem? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.