Poduszki ortopedyczne. Czy to w ogóle działa?

Wyliczono, że przeciętny Kowalski przesypia blisko jedną trzecią swojego życia. Sen potrafi być przyjemnością, w której łatwo się zatracić. Może być również męczarnią. Zwłaszcza, jeśli pojawiają się bóle kręgosłupa szyjnego, drętwienie kończyn lub inne niedogodności. A przecież wygoda snu przekłada się między innymi na skuteczność jego regeneracyjnego działania. Odpowiedzią na bóle towarzyszące spaniu mają być poduszki ortopedyczne. O tym przynajmniej przekonują nas slogany reklamowe. Jak jest w rzeczywistości?

Poduszki ortopedyczne naprawdę działają. Sęk w tym, że nie wszystkie.

W niektórych przypadkach konsumenci żalą się, że znalezienie odpowiedniej poduszki ortopedycznej poprzedzało u nich znalezienie kilku takich, które nie tylko nie niwelowały dolegliwości, ale czasem wręcz je potęgowały.

Niestety większość produktów dostępnych na rynku pod chwytliwą nazwą „poduszek ortopedycznych” nie spełnia zadań, do których rzekomo zostały stworzone. Wadliwy, niepełnowartościowy produkt nie jest jednak jedynym problemem, z jakim musimy się zmierzyć podczas szukania poduszki.

Generalnie działanie poduszek ortopedycznych sprowadza się do podparcia szyi w sposób, który odciąży kręgi szyjne i rozluźni mięśnie karku i ramion. Dlatego najważniejszym zagadnieniem podczas wyboru jest prawidłowy dobór poduszki. Źle dobrana może bowiem zbyt mały lub zbyt duży naciąg kręgów, co nie tylko nie przyniesie nam ulgi w bólu, ale i może go zwiększyć.

Właściwy dobór poduszki ortopedycznej do snu zależy przede wszystkim od tego, by mieć świadomość, czego w danej chwili nam potrzeba, aby pozbyć się lub zredukować dolegliwości pojawiające się podczas snu. I tak na rynku możemy znaleźć między innymi: poduszki ortopedyczne (bodaj najbardziej rozpowszechniony termin, mogący oznaczać dosłownie wszystko), poduszki rehabilitacyjne (termin wskazuje na lecznicze działanie produktu, ale przed zakupem warto zapoznać się ze składem takiej poduszki), poduszki z pamięcią (charakteryzującej się „zapamiętywaniem” kształtu osoby śpiącej i dostosowywaniem się do niej) czy chociażby poduszki z pianki wysokoelastycznej (zwanej też czasem sprężystą).

Przed zakupem konkretnego produktu warto zapoznać się z jego opiniami. W dobie internetu jest to rzecz banalna. Dobrze również skonsultować się z lekarzem i zasięgnąć jego opinii w związku z daną poduszką. Wszystko bowiem sprowadza się do jak najlepszej jakości naszego snu. Jeśli więc będziemy skrupulatni już na etapie wyboru odpowiedniej poduszki ortopedycznej, jest duża szansa, że zostanie nam to wynagrodzone wyższą jakością snu. Parafrazując znane powiedzenie: w wyspanym ciele zdrowy duch!

fimex.pl

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Jesteś botem? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.