Piaskowanie zalety i wady.

Piaskowanie jako proces technologiczny stosowany przy końcowej obróbce powierzchni nie jest bardzo popularny a szkoda bo zarówno jego efekty i prostota samego procesu piaskowania jest naprawdę bardzo jest bardzo duża. Równość powierzchni i jej jakość w trudno dostępnych miejscach, odniesienie do ekologicznego aspektu procesu piaskowania – wszytko to powinna sprawiać iż ta technologia winna być bardziej popularna.

Do niewątpliwych zalet piaskowania należy:

1. Prostota technologii.

Maszyny potrzebne do procesu piaskowania to tak naprawdę silna pompa tłocząca powietrze pod dużym ciśnieniem, mieszalnik dodający do strumienia piasek lub inne ścierniwo i wąż transportując powstałą mieszankę do wylotu roboczego.

 

2. Jakość powierzchni

Uzyskana po piaskowaniu powierzchnia jest tak naprawdę gotowa bezpośrednio do malowania, nie zostają tutaj nieściągnięte warstwy rdzy czy korozji. Szczególnie ważnę jest to przy trudno dostępnych miejscach gdzie piaskowanie radzi sobie bardzo dobrze.

 

3. Ekologia

Piaskowanie w swoim procesie używa wyłącznie naturalne środki i materiały, brak tutaj obórki cieplnej której efektem ubocznym są opary. Brak również wpływów środków silnie żrących tj. kwasów, które również są używane przy wytrawianiu rdzy.

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Jesteś botem? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.