Paraolimpiada – wydarzenie, na które warto zwrócić uwagę

Chociaż może się tak wydawać, niepełnosprawność ruchowa i bariery architektoniczne nie są już poważną przeszkodą dla ludzi. Niepełnosprawność bowiem można wykorzystać na wiele sposobów, nie tylko spełniając swoje marzenia, jak w przypadku paraolimpijczyków, ale także poprzez edukowanie społeczeństwa w zakresie jakiejkolwiek niepełnosprawności. Innymi słowy – niepełnosprawność da się pokonać, za pomocą życzliwych i wierzących w siebie ludzi.

Igrzyska paraolimpijskie dla niepełnosprawnych.

Kilka słów odnośnie historii tych zawodów sportowych. Tak zwana paraolimpiada jest ogromnym wydarzeniem sportowym zaraz po Igrzyskach Olimpijskich i zaczyna się kilka dni po nich. Przystępują do niej osoby nie tylko niepełnosprawne ruchowo, ale także osoby po amputacjach, z niedowidzeniem czy ślepotą, a nawet porażeniem mózgowym. Igrzyska odbywają się również co cztery lata i wywołują wiele emocji – także tych najpiękniejszych. Widok sportowców z różnymi zdrowotnymi problemami pomaga przezwyciężyć trudy życia zwykłych ludzi, dotkniętych podobnymi problemami. Niestety Paraolimpiada nie jest tak dobrze promowana i finansowana jak jej wzór. Te powody nieco komplikują organizowanie tego typu sportowych imprez, ale jesteśmy pewni, że Paraolimpiada będzie odbywać się regularnie. Jest to pewnego rodzaju docenienie ludzi, którzy mają o wiele więcej problemów niż typowy sportowiec, a jednak radzą sobie z nimi perfekcyjnie.

Wystartowanie na Paraolimpiadzie

Na Paraolimpiadę również można wystartować tylko wtedy, kiedy uzyska się dane kwalifikacje. Są one podwyższane co rok, ze względu na podnoszenie się standardów sportowych. Ten fakt zapiera nam dech w piersiach, bo to pokazuje, że nie ma dla osób niepełnosprawnych rzeczy niemożliwych – wręcz przeciwnie. Są oni w stanie sprostać wymaganiom, nieprzerwanie pracując nad swoją sprawnością sportową. Dlatego tak ważne jest dbanie o to, by niepełnosprawni w miastach i miasteczkach mieli możliwość się realizować – być może dzięki nam wystąpią na Paraolimpiadzie i spełnią swoje marzenia.

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Jesteś botem? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.