Paliwa i energia – do czego potrzebujemy i zużywamy.

Pompy ciepła nie potrzebują paliwa z zewnątrz za to dostarczają nam ekologicznej energii. Aby określić sposobności wykorzystania odnawialnych źródeł energii przede wszystkim należy zdać sobie sprawę jakie potrzeby energetyczne obecnie mamy, a też jakie przewidujemy w perspektywie kilku najbliższych lat. Jest to najważniejsze ponieważ decydując się na wykorzystanie pompy ciepła musimy liczyć się z dość sporym wydatkiem. Funkcjonowania związane z gospodarką energetyczną budynków są to funkcjonowania głównie nastawione na długoterminowy cykl żywotności.

Już na etapie podejmowania pierwszych decyzji poprawny wybór technologii i urządzeń ma tak ogromne znaczenie. Podejmując decyzje o wyborze takiej czy innej technologii, należy się kierować, różnymi typami budynków i obiektów, które cechują się odmiennymi potrzebami, które wynikają głównie z różnic związanych z charakterem użytkowania. Budynek administracyjny posiada inne potrzeby energetyczne (urząd ośrodki miejskie), inne budynek edukacyjny (przedszkole, szkoła), z całą pewnością jeszcze inne duży szpital, a też obiekt sportowy czy również budynek mieszkalny.

 

Zarządcy takich budynków w niewielu przypadkach decydują się na inwestowanie w pompę ciepła. Dla sprecyzowania charakterystycznych potrzeb energetycznych, różnych typów obiektów, został wprowadzony podział dla kilku kluczowych i w wielu przypadkach spotykanych grup budynków są to: budynki użyteczności publicznej – szkoła, budynki mieszkalne (jednorodzinne, wielorodzinne). Bardzo dużą różnicą w zużyciu energii na poszczególne cele ma szkoła z basenem i stołówką od szkoły bez pływalni w której nie przygotowuje się posiłków. Użycie pompy ciepła możemy wykorzystać do każdej z tych czynności jak ogrzewanie ciepłej wody czy budynku. liva.pl

Z tego powodu, ilość i wykorzystanie zużywanych w obiekcie paliw i energii jest sprawą bardzo mocno indywidualną i uzależniony jest od specyfikacji użytkowania poszczególnych obiektów. W budynkach mieszkalnych jednorodzinnych za decyzje podejmowane przy wyborach finansowych odpowiada posiadacz.

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Jesteś botem? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.