Odchudzanie w Częstochowie

Pewnie obserwujecie wśród rodziny i znajomych wysyp noworocznych postanowień. Tak jak co roku w styczniu zapełniają się siłownie, sale fitness, zumby, gabinety dietetyków i psychodietetyków.  Wielu w styczniu podejmuje wyzwanie walki z nadwagą. W telewizji atakują nas reklamy w stylu: rzuć palenie, schudnij dzięki naszym cudownym tabletkom, używaj suplementów na poprawę wszystkiego, itd…

Odchudzanie jako noworoczne postanowienie

Wielu Polaków, gdy zbliża się koniec roku, w swoich noworocznych postanowieniach obiecuje sobie „od nowego roku schudnę”. Niestety bardzo często postanowienia te kończą się niepowodzeniem. I wtedy zadajemy sobie pytanie dlaczego? Co zrobiliśmy źle, jakie błędy popełniliśmy a także co zrobić żeby tym razem udało się na stałe zrzucić wagę?
Podstawową zasadą trwałego odchudzania jest:

unikanie wszelkich popularnych diet czyli diet cud!

Odchudzanie na nowy rok

Odchudzanie na nowy rok

Efektywne chudnięcie jest procesem, który każdy z nas musi przejść sam. Pomoc innych we wskazaniu odpowiednich metod odchudzania czy w budowaniu motywacji jest ważna ale to jest nasza walka. Diety, które gwarantują nam szybką utratę wagi nie są ani skuteczne na dłuższą metę ani zdrowe. Może po nich nastąpić efekt jojo, spada tempo przemiany materii a tym samym nasza motywacja maleje. Warto na początku pomyśleć o zdrowym i racjonalnym sposobie na odchudzanie Częstochowa.

Pierwszym krokiem na podjęcie noworocznych wyzwań jest przede wszystkim zmiana w sposobie myślenia. Nie traktujmy naszego odchudzania jako problemu ale jako wyzwanie. Powinno ono być również konkretnie sprecyzowane. Powinniśmy postawic sobie konkretny cel – chcę schudnąć 5 kilo w ciągu 2 miesięcy. Cel musi być jasny i możliwy do zrealizowania.

Ze względu na smak i swój niepowtarzalny aromat warzywa cebulowe są od pokoleń wykorzstywane w kuchni polskiej. Do tej rodziny należy cebula, szczypiorek, por, czosnek. Poza tym warzywa te posiadają niewielką ilość kalorii, za wyjątkiem czosnku, a także są kopalnią witamin. W warzywach cebulowych na każde 100 g przypada tylko 25 kcal.

Odchudzanie Częstochowa

Odchudzanie Częstochowa

Dietę cebulową można stosować tylko przez okres 2 tygodni. Wpisując w wyszukiwarce odchudzanie Częstochowa znajdziemy tam o niej dodatkowe informacje. Stosowanie tej diety wpływa powoli na nasz organizm, dzięki czemu jest świetnym narzędziem wtedy kiedy chcemy zrzucić tylko kilka kilogramów. Będąc na tej diecie schudniemy około 0,5 do 1 kg w tydzień. Mogą a raczej powinny z niej korzystać tylko osoby dorosłe mające nadwagę. Niestety osoby o wrażliwym przewodzie pokarmowym powinny zrezygnować z zastosowania tej diety. Kobiety w ciąży czy karmiące piersią a także osoby mające tendencję do wzdęć również nie powinny stosować tej diety.
Warzywa cebulowe mają długą historię, znane są od 30 wieku p. n. e. Zawierają również wiele cennych składników odżywczych, związki pobudzające pracę wątroby i trzustki, minerały i witaminy. Podstawą tej diety jest zupa cebulowa, która ma właściwości oczyszczające organizm, poprawiające przemianę materii i odchudzające.

Mając dużą świadomość celu i zbudowany system wartości będziemy w stanie wytrwać naprawdę trudne momenty, których podczas odchudzania oczywiście nie brakuje, na przykład gdy ktoś kusi kawałkiem ulubionej pizzy. Dla wielu z nas dobrym motywatorem do zrzucenia kilku zbędnych kilogramów są względy zdrowotne.

To właśnie lekarz bardzo często może nas pozytywnie zmotywować do odchudzania. Najbardziej wtedy jeśli odchudzanie Częstochowa może nas uchronić od operacji. Postawienie sobie realnego dla nas celu jest również silnie motywujące. Powiedzmy sobie, że w ciągu miesiąca schudniemy 2 kilogramy a nie 6, gdyż zdecydowanie bardziej realne będzie to pierwsze do zrealizowania przez co nie spadnie nam motywacja do odchudzania. Dobrym motywatorem jest również zbliżająca się w najbliższym czasie uroczystość, na której będziemy chcieli się korzystnie zaprezentować (morela-fit.pl).

Im większą mamy świadomość tego jak zdrowe jedzenie nam służy i jaki ma wpływ na naszą sylwetkę tym łatwiej nam będzie zrezygnować z kawałka ciastak z kremem. Zapisywanie tego co jemy i pijemy ułatwi nam po przeanalizowaniu ustawić sobie odpowiednią dietę a także zmotywuje do wprowadzenia jej w życie. Dobrym sposobem jest również wizualizacja naszej sylwetki, wyobrażenie sobie jak będziemy wyglądać w obcisłej sukience na przyjęciu.

Odchudzanie zieloną kawą

Zielona kawa ma takie same pochodzenie co kawa czarna. Różnica jest taka, że w przypadku kawy zielonej jej ziarna nie zostały poddane procesowi palenia ani fermentacji. Zielona kawa ma smak mniej gorzki, ale za to bardziej kwaskowaty od kawy czarnej przez to, że nie zaszedł w niej jeszcze proces rozkładu.

Amerykańscy badacze odkryli odchudzające właściwości zielonej kawy. Przez 2 miesiące badacze obserwowali dwie grupy ludzi, pierwszej z nich podawana była zielona kawa natomiast drugiej placebo. Po zakończeniu eksperymetu okazało się, że osoby pijące zieloną kawę schudły średnio 3 kilogramy więcej niż pijący placebo, przy czym każda z tych osób była na tej samej diecie. Pytanie skąd taki efekt? Zielona kawa zawiera silny antyutleniacz a także kwas chlorogenowy, ważny element metabolizmu roślin.

Jednak po odkryciu przez azjatyckich naukowców okazało się, że to nie sam kwas ale jego reakcja z kofeiną jest ważną sprawą. Oby dwa składniki występujące razem obniżają znacząco przyswajanie cukru a także jego odkładanie się w organizmie w postaci cukru, co wspomaga odchudzanie Częstochowa. Regularne spożywanie zielonej kawy może zredukować tkankę tłuszczową od 15 do 30%. Okazało się również, że kwas chlorogenowy ma inne zalety, posiada silne właściwości bakteriobójcze i w połączeniu z kofeiną oczyszcza organizm z toksyn.

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.