Nowy rok podatkowy

Nowy rok 2013 przynosi ze sobą wiele zmian w podatkach i systemie podatkowym. Przedsiębiorcy nie mają dużo czasu na dostosowanie się do nowych rozporządzeń chodź część zmian ma nastąpić od lipca 2013 r.

Podstawowe zmiany dotyczą podatku VAT. Dotychczas obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wydania towaru lub wykonania usługi. Jednak ta sytuacja jest obwarowana wieloma wyjątkami które trudno ogarnąć i zrozumieć. Od 1 stycznia 2013 r. obowiązek podatkowy powstaje z chwilą dostarczenia towaru lub wykonania usługi, znacznie ograniczając tzw. szczególne momenty powstania obowiązku podatkowego. Projektowane regulacje odchodzą od szerokiego powiązania momentu powstania obowiązku podatkowego z datą wystawienia faktury.

Wprowadzone został faktury uproszczone. Można je będzie wystawiać jeśli kwota faktury nie przekroczy 100 euro. Uproszczona faktura nie musi zawierać danych nabywcy, ilości dostarczonych towarów, wartość dostarczanych towarów lub wykonanych usług, stawki podatku czy też kwoty podatku od sumy wartości sprzedaży netto, z podziałem na kwoty dotyczące poszczególnych stawek podatku. Biura rachunkowe Poznań, będą również mogły skorzystać z tego uproszczenia ewidencji sprzedaży VAT.

Globalną sieć jest bardzo potężnym narzędziem umożliwiającym wykonywanie wielu czynności i ułatwiającym nasze życie. Za jego pośrednictwem można robić kilka rzeczy, między innymi można skorzystać z różnego rodzaju usług oferowanych poprzez spółki polskie i zagraniczne. W sieci działa niejedno biuro rachunkowe poznań. Usługodawcy tego rodzaju zajmują się najwyższej klasy obsługą spraw księgowych w innych firmach.

[…]

Dzięki ich pomocy spółki nie muszą zatrudniać etatowych księgowych, co umożliwia na spore oszczędności (wiadomo nie od dzisiaj, że zatrudnianie etatowych księgowych jest kosztowne). Internetowe biura rachunkowe są bardzo łatwo dostępne i można korzystać z ich pomocy bez wychodzenia z domu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla właścicieli firm, którzy są zajęci i nie posiadają czasu na spersonalizowane załatwianie spraw związanych z księgowością. Warto korzystać z usług takich biurek rachunkowych, ponieważ ich radę niesie ze sobą wiele profity. Są one idealne nie tylko dla firm, niemniej jednak także dla osób chcących prędko i bezbłędnie rozliczyć swoje PIT-y.Księgowość

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.