Niespodziewany gość, czyli dlaczego warto mieć pod ręką składany materac piankowy

Bardzo często nasi goście uwielbiają nam robić niezapowiedziane wizyty – to normalne w dzisiejszym świecie, ale brak potwierdzenia przybycia może być kłopotliwy dla pani lub pana domu. W dużym mieszkaniu czy budynku domowym zawsze znajdzie się pokój, w którym będzie można ulokować niezapowiedzianych znajomych czy członków rodziny. Co jednak, jeżeli nie posiadamy dodatkowego łóżka? Czy można tak po prostu położyć gościa na ziemi?

Chciałoby się powiedzieć: skoro przyjechał bez zapowiedzi, to sam sobie jest winny, ale istnieje dobry sposób, który pozwoli na zachowanie dobrego humoru przez cały czas wizyty. Warto w takich momentach mieć u siebie, w piwnicy, na strychu czy nasze w szufladzie naszego łóżka materac piankowy składany. Jest to najprostszy, ale bardzo wygodny materac, który po złożeniu na trzy części można ulokować w dowolnym miejscu.

Czym są materace piankowe? To bardzo wygodny rodzaj materaców, które są dostępne w wielu kolorach. Najczęściej są one opatrzone nazwą: materace piankowe turystyczne, ponieważ nie są dedykowane dla wpraszających się przyjaciół, a dla osób, które lubią podróżować i spać na przykład pod namiotem. Materac jest zabezpieczeniem przed zimnem i niewygodą ziemi, dlatego bardzo dobrze sprawdzą się jako materac polowy w domowym zaciszu.

Czy warto je kupić? Tak, nawet jeżeli nie będziemy używać ich codziennie, a od święta, mogą zdarzyć się inne sytuacje, w których bardzo nam się one przydadzą. Istnieje kilka sytuacji, w których materac może sprawdzić się nawet w ekstremalnych warunkach:

  • Przeprowadzasz się? Dobrze się składa! Dzięki materacom turystycznym nie musisz na gwałtu rety szukać łóżka i wydać niedużą sumę na zwykły mebel, który nie sprawdzi się na dłuższą metę.

  • Czasami starsze materace mogą być wypaczone, mogą przebijać się sprężyny, a nie zawsze jest czas i budżet na nowy, dobry materac – położenie na starym materaca składanego, turystycznego jest dobrym pomysłem na szybkie pokonanie problemu, do czasu, w którym nie zakupisz swojego nowego materacu docelowego.

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Jesteś botem? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.