Meble dziecięce. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Spoglądanie na świat z perspektywy dziecka to rzecz niełatwa, ale i niezbędna, jeśli chcemy dokonać właściwych wyborów podczas meblowania pokoju dla naszej pociechy. Nasze potrzeby czasem diametralnie różnią się od potrzeb dzieci, o czym często zapominamy. No właśnie, na co zwrócić uwagę, mając przed sobą wyzwanie umeblowania dziecięcego pokoju?

Po pierwsze – nie zgubić się w gąszczu ofert

Konkurencja na rynku meblarskim jest dziś tak ogromna, że w gąszczu ofert bardzo łatwo stracić głowę. W dobie marketingu szeptanego trudno dziś nawet zaufać opiniom w internecie. Dlatego warto korzystać ze sprawdzonych salonów i sklepów, dobrym rozwiązaniem jest również „poczta pantoflowa” wymieniana z rodziną i znajomymi.

Po drugie – meble mają być praktyczne

W końcu zaopatrujemy się w nie w głównej mierze ze względu na ich użyteczność. W tym przypadku niezwykle istotne jest dostosowanie mebli do przestrzeni, jaką mamy do dyspozycji. Inne meble kupimy w przypadku przestronnych pomieszczeń, inne w malutkich mieszkalnych pokoikach, gdzie każdy metr kwadratowy jest na miarę złota.

Świetnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w meble, które „rosną” wraz z naszym dzieckiem. Dzieci dorastają bardzo szybko, a ich potrzeby, wymagania i zainteresowania ulegają stałemu przeobrażeniu. Trudno byłoby przemeblowywać dziecięcy pokoik co roku, dlatego to rozwiązanie niesie ze sobą bardzo wiele korzyści.

Po trzecie – płeć dziecka

Potrzeby dziewczynek i chłopców wraz z wiekiem coraz bardziej zaczynają się od siebie różnić. Dlatego wybierając odpowiednie meble warto wziąć pod uwagę płeć naszego dziecka. Dużą rolę odgrywa tutaj również estetyka. Dziewczęce pokoiki często urządzane są na podobieństwo domków dla lalek, co z kolei dla małego chłopca byłoby wręcz niewyobrażalne.

Po czwarte – bezpieczeństwo

Tutaj powinienem nadmienić, że kolejność śródtytułów jest przypadkowa, ponieważ bezpieczeństwo naszych dzieci zawsze powinno być kwestią priorytetową. Nie inaczej jest w przypadku dobierania odpowiednich mebli. Należy pamiętać o tym, aby nie miały one ostrych krawędzi, spełniały wszelkie niezbędne polskie i europejskie normy itd.

http://www.fimex.pl/

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Jesteś botem? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.