Kwiaciarnie internetowa w Częstochowie
Dostarczanie kwiatów na telefon stało się sposobem na utrzymanie się na rynku dla wielu florystów i kwiaciarni. Jak widać zyskały obydwie strony. Klienci nie muszą wydreptywać ścieżek do kwiaciarni stać w kolejkach, musieć wybierać bukiety, kwiaty. Floryści nie muszą mieć najlepszych miejscówek na swoje kwiaciarnie. Dzięki temu koszty prowadzenia kwiaciarni znacznie się obniżają a zaoszczędzone w ten sposób środki można przeznaczyć na promocję kwiaciarni w internecie.

Kwiaciarnia internetowa w Częstochowie

Dziś kupowanie i doręczanie kwiatów nikogo już nie dziwi. W zagonionym planie dnia wielu Polaków może zabraknąć czasu na doręczania kwiatów a doręczenie przez listonosza czy kuriera nie jest dziś  ‚fopa’.

Kwiaciarnie internetowa w Częstochowie

Kwiaciarnie internetowa w Częstochowie

Dostarczanie kwiatw na telefon stało się sposobem na utrzymanie się na rynku dla wielu florystw i kwiaciarni. Jak widać zyskały obydwie strony. Klienci nie muszą wydreptywać ścieżek do kwiaciarni stać w kolejkach, musieć wybierać bukiety, kwiaty. Floryści nie muszą mieć najlepszych miejscówek na swoje kwiaciarnie. Dzięki temu koszty prowadzenia kwiaciarni znacznie się obniżają a zaoszczędzone w ten sposób środki można przeznaczyć na promocję kwiaciarni w internecie.

Na „pierwszy rzut oka” mogłoby się wydawać, że będzie dochodziło do wielu nadużyć. Kwiaciarnia internetowa może zrobić piękną ofertę wiązanek w internecie ale wysyłać konkretne zamówienia już z kwiatami gorszej jakości lub w innym (patrz: tańszym) przystrojeniu. Rzeczywiście takie przypadki początkowo miały miejsce. Internet to przecież miejsce gdzie opinie rozchodzą się bardzo szybko i trudno jest je usunąć. Boleśnie o tym przekonało się kilka cwaniackich kwiaciarni, które bardzo szybko zakończyły swoją działalność po negatywnych komentarzach klientów, którzy zostali w ten sposób oszukani.
Kwiaciarnia internetowa w Częstochowie
Dziś opinie o kwiaciarni są oczkiem w głowie właścicielu serwisów online oferujących wiązanki kwiatów. Oferta i jej zgodność z stanem rzeczywistym otrzymanych kwiatów to priorytet.

 

Kwiaciarnia internetowa – czy to się opłaca?

Z punktu widzenia florystów – jak najbardziej tak! Wiadomo, że kwiatów nie kupuje się tak często jak np. bułek czy mleka. Są produktem zbędnym w codziennym życiu nabywanym przy specjalnych okazjach. Z tego też powodu kwiaciarnie stacjonarne są narażone na okresy dużej bessy. Łatwiej jest przetrwać kwiaciarni internetowej. Punkt stacjonarny to niejednokrotnie koszt kilu tysięcy złotych miesięcznie, który zostaje w kieszeni florysty jeśli zdecyduje się on na przeniesienie swoich usług do internetu.

Kwiaciarnia internetowa - czy to się opłaca?

Śmieje się trochę Europa z Polaków. Polak w weekend zarabia tyle co przez tydzień pracy. Uchodząc rzeczywiście za ludzi którzy bardzo dużo pracują sami ograniczamy sobie czas właśnie na wyjście na imieniny zanosząc wiązankę kwiatów. Z powodzeniem na tą potrzebę odpowiedziały internetowe księgarnie. Inaczej niż w przypadku innych sklepów internetowych rzecz ma się z dostarczeniem kwiatów. W większości w przypadków kwiaty dostarczane są przez własnego kuriera kwiaciarni internetowej. Tradycyjna przesyłka kurierska mogłaby zniszczyć kwiaty. Paczka taka i tak musiałaby przejść przez sortownie.

Kwiaty w oknach

Co jednak w sytuacji kiedy zamawiamy kwiaty do innego miasta niż to w którym kwiaciarnia się znajduje? Specjalizacja w tej dziedzinie e-handlu pozwoliła łączyć się kwiaciarniom w sieci. Zamawiając dostarczenie kwiatów do Warszawy z Wrocławia wygląda więc następująco. Zamówienie zrealizowane drogą elektroniczną jest przekazywane do zrzeszonej kwiaciarni w Warszawie, które fizycznie realizuje to zamówienie jak i dostarczenie przesyłki. Jeszcze nie tak dawno poważnym mankamentem kwiaciarni internetowych był czas realizacji zamówienia. te trzeba było wykonywać 2-3 dni przed datą doręczenia. Dziś w większości wypadków już nie istnieje i kwiatu zamówione rano w godzinach południowych są już w rękach osoby obdarowanej.

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.