Krzesła schodowe
Krzesła schodowe

Krzesła schodowe – dopasowane do różnych wnętrz

Niektóre osoby starsze i niepełnosprawne obawiają się, że zamontowane do schodów w ich domach krzesła schodowe będą po pierwsze niefunkcjonalne, po drugie będą nieciekawie wyglądały, odcinając się od reszty wystroju, a po trzecie ich instalacja na nachylonych pod dużym kątem, mocno skręcających schodach się nie powiedzie.

Producenci krzeseł schodowych starają się rozwiewać wszelkie tego typu wątpliwości wysuwane przez użytkowników ich produktów. Jeśli chodzi o funkcjonalnośćkrzeseł schodowych, to doświadczenie naszych zachodnich sąsiadów potwierdza, że są to urządzenia w dużym stopniu ułatwiające codzienne funkcjonowanie, skutecznie likwidujące barierę architektoniczną, jaką stanowią schody dla osób niepełnosprawnych i starszych.

 

Krzesła schodowe

Krzesła schodowe

Ponadto każdy ich element może być indywidualnie dopasowany pod względem koloru tapicerki i kształtu siedziska, czy koloru szyny do wystroju wnętrza lub stylu wykonania schodów na życzenie użytkownika. Poza tym krzesła schodowe mogą być instalowane do każdego rodzaju schodów, zarówno betonowych, jak i drewnianych oraz metalowych, bez względu na wykończenie, o różnym kącie nachylenia, zarówno prostych jak i krętych.

 

Krzesła schodowe

Krzesła schodowe to urządzenia dźwigowe przeznaczone do montowania przy schodach w celu bezpiecznego i wygodnego przewożenia w górę i w dół osób starszych i niepełnosprawnych z problemami w poruszaniu się o własnych siłach.

Są one przeznaczone w szczególności dla osób starszych, u których niejednokrotnie pojawiają się schorzenia układu ruchu, uniemożliwiające samodzielne przemieszczanie się schodami ich domów. Jednocześnie należy zauważyć, że schody w każdym domu różnią się szerokością i wysokością stopni, czy długością. Ponadto jedne są proste, inne potrafią być skręcane, a jeszcze inne zakręcać w połowie pod kątem dziewięćdziesięciu stopni.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.