Klej do aluminium – przygotowanie powierzchni do klejenia

Ażeby odpowiednio przygotować materiał do sklejenia trzeba je oczyścić z ciał obcych i przygotować tak ażeby zostały jednorodne. Powierzchnie zanieczyszczone smarem albo w jakikolwiek inny metodę nie nadadzą się do sklejenia. Za poradą szlifowania, piaskowania bądź mechanicznego oczyszczania realizujemy materiał do klejenia.

 

Etapem końcowym jest odtłuszczanie w specjalnych roztworach jednak jeżeli klejenie odbywało się w ciepłych założeniach wystarczy samo odtłuszczanie. Jeżeli już chodzi o klej do aluminium i klejenie materiałów z aluminium konieczna jest w tym przypadku odbróbka chemiczna.

Klej na łączone powierzchnie nakłada się za pomoca pistoletu natryskowego, szklanej pałeczki czy również pędzla. Ilość nakładanego kleju decyduje o tym jak wytrzymałe będzie łączenie klejone. Nałożenie małej ilości kleju spowoduje małą wytrzymałość klejonego materiału. Njaczęsciej powierzchnię klejoną pokrywa się dwoma warstawami kleju. W momencie kiedy klej dobrze stwardnieje możemy mówić o dobrze sklejonym elemencie. Ważną rzeczą jest stosowanie się do czasu klejenia zalecanego przez producenta danego kleju – dopiero dobrze utwardzony element nadaje się do uzytku.

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Jesteś botem? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.