Kamery monitoringu to zły pomysł? Po tych nagraniach zmienisz zdanie

Dyskusja o słuszności instalowania kamer monitoringu w coraz to nowych miejscach zdaje się trwać w najlepsze. Zwolennicy takiego rozwiązania wskazują na to, że już sama obecność kamer może znacząco obniżyć przestępczość. Z kolei przeciwnicy zwracają uwagę, że im więcej kamer, tym mniejsza społeczna swoboda i wzrost inwigilacji. Prawda leży pewnie gdzieś pośrodku, niemniej nagrania, jakie zebrałem w niniejszym tekście, z pewnością przekonają Was, że instalowanie kamer to wcale nie taki zły pomysł.

Polak jak to Polak, po pysku dać lubi…

A poniższa kompilacja pobić zarejestrowanych przez kamery monitoringu wielu polskich miast najdobitniej o tym świadczy. Jak widać, są ludzie, których obecność kamer w żaden sposób nie krępuje. A już na pewno nie wtedy, gdy nadmiar alkoholu powoduje swędzenie pięści, które przecież trzeba na czymś – a raczej na kimś – rozładować.

także dzieciom

Nie bardzo wiem, jaki śmietnik trzeba mieć pod czaszką, aby dopuścić się czynu przedstawionego na poniższym nagraniu. Cała rzecz działa się w Elblągu ledwie przed kilkoma tygodniami. Jedenastolatek wracał rowerem z kiermaszu szkolnego i chyba nie spodziewał się, że zostanie z tego roweru zrzucony i brutalnie skopany m.in. po głowie. Strach pomyśleć, jak skończyłaby się ta sytuacja, gdyby zwyrodnialców nie spłoszyła przechodząca nieopodal kobieta.

Papierosy powodują raka… i poparzenia trzeciego stopnia

Także te elektryczne, o czym przekonuje poniższe nagranie. E-papieros widoczny na materiale prawdopodobnie był przerabiany w celu uzyskania większego napięcia niż w standardzie. Jak widać majsterkowanie nie zawsze się opłaca. Pan z nagrania zapamięta to na długo, zwłaszcza że po tym incydencie trafił do szpitala z obrażeniami trzeciego stopnia. Warto wspomnieć, że nie jest odosobniony przypadek, bo e-papierosy wybuchają nie rzadziej od pewnych koreańskich smartfonów, o których z przyzwoitości nie wspomnę…

Jak zrobić ekspresowe zakupy – poradnik made in Poland

Próbuję się jakoś wysilić, chcąc stworzyć błyskotliwy komentarz do poniższego nagrania, ale epickość oryginału przytłacza mnie na tyle, że po prostu zostawię Was z tym filmikiem. I choć zaznaczyłem w śródtytule poradnikowy charakter tego nagrania, raczej nie będę zachęcać Was do naśladownictwa.

Alramy i monitoring w Częstochowie (alarmy-monitoring.pl)

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Jesteś botem? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.