Jaki są popularne rodzaje drukarek?

Liczba uznanych firm produkujących drukarki jest niewielka, jednak na półkach sklepowych jesteśmy świadkami ogromnego wyboru wśród modeli urządzeń o podobnie wyglądających parametrach technicznych. Coraz częściej bez zaawansowanej drukarki praca w biurach i w domu jest mocno ograniczona. Jak nie stracić pieniędzy i wybrać właściwy model odpowiadający na nasze potrzeby?

Laserowa drukarka w domu i biurze?

Czynność tworzenia listów tradycyjną metodą w ostatnich latach stale maleje, będąc powoli niszą, w której odnajdują się już wyłącznie osoby z podeszłym wiekiem i takie, które cenią sobie zwyczaje minionych czasów. Zdecydowana większość internautów woli na swoich laptopach wysłać wiadomość pocztą mailową, która jest przecież darmowa i znacznie szybsza w dotarciu do adresata. Dzięki fotografii cyfrowej własne zdjęcia możemy oglądać na ekranach swoich urządzeń multimedialnych i niekoniecznie będzie to monitor komputera. W centrach biurowych już od dawna funkcjonuje elektroniczny obieg dokumentów i cały obieg komunikacji między poszczególnymi działami. Można by przypuszczać, że wszystko te sytuacje powodują coraz mniejszą potrzebę drukowania. Okazuje się, że sytuacja nie uległa znaczącej zmianie. Wciąż zdarza się nam drukować wiadomości ze skrzynki mailowej i zdjęcia z wakacji o najwyższej jakości. W samych firmach nadal powstają stosy drukowanych dokumentów. To wszystko oznacza, że laserowa drukarka powinna zostać wybrana właściwie. Najważniejsze, by spełniała nasze oczekiwania pod względem wydajności i jakości drukowania. Wiąże się to dodatkowym wyborem, jakim są tonery do drukarek.

Jaki są popularne rodzaje drukarek?

Najczęściej wybieranymi urządzeniami są modele atramentowe i laserowe. Wymienione jako pierwsze, czyli atramentowe, występują zazwyczaj w prywatnych domach, gdzie wykorzystywane są od czasu do czasu. Drugi rodzaj, czyli laserowa drukarka, przeznaczona jest do zaawansowanego wykorzystywania i bywa stałym elementem naszych biur. Dzięki swoim rozwiniętym funkcjom znakomicie sprawuje się w sytuacji, gdy wydruki pełnią ważną rolę w dokumentacji projektów i pozostałych zadań. Rzadziej spotyka się użytkowników drukarek igłowych i termosublimacyjnych, a dużą rolę w tym ma mniejsza wygoda w ich wykorzystywaniu w porównaniu do drukarek laserowych. Za rozwiązanie mocno niszowe można uznać wybór urządzeń korzystających w procesie drukowania z atramentów żelowych lub stałych.

Jaki kolor druku?

Wyłącznie drukarki igłowe, przez swoją monochromatyczność, operują bez kolorów. Wszystkie pozostałe rodzaje drukarek mogą pracować na kolorze. Warto przy tym pamiętać, że kolorowe tonery do drukarek są cenowo wyższe od druku czarno-białego. Jeśli nie będziemy potrzebować kolorowych wydruków, można ograniczyć się tylko czarno-białej kolorystyki.

Kto rządzi całą branżą?

Podział w branży jest dość jasny. Segment drukarek atramentowych został podzielony między czterech potężnych graczy: HP, Canon, Epson i Lexmark. W kategoriach urządzeń wielofunkcyjnych włączyła się jeszcze firma Brother. Większy ścisk jest wśród producentów, których głównym towarem jest laserowa drukarka. Poza wcześniej wymienionymi są to również tak znane firmy jak : Xerox, OKI, Samsung, Kyocera i Minolta.

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Jesteś botem? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.