fot. brafdesign.com
fot. brafdesign.com

Jak zaaranżować wnętrze w domu jednorodzinnym?

Pomimo tego, że bardzo często marzy nam się mieszkanie w przestronnym domu jednorodzinnym, nie zawsze wiemy jak taką przestrzeń zaprojektować, by była urządzona ze smakiem. Nierzadko zdarza się, że zwyczajnie wypełniamy wnętrza meblami, które się nam podobają i które wydają się spełniać swoją funkcję w określonym pomieszczeniu. 

Dopiero kiedy pokój jest już wyposażony we wszystkie niezbędne przedmioty, zdajemy sobie sprawę, że nie ma on żadnego wyrazu. W dodatku dostępne, gotowe aranżacje pomieszczeń, które możemy znaleźć w internecie, czy w różnych magazynach wnętrzarskich, nie zawsze nas w pełni przekonują. Może się tak zdarzyć, że z jednego projektu będzie nam się podobać kolorystyka, a z innego dobór mebli, a z jeszcze innego ustawienie.

Jeśli nie potrafimy zająć się aranżowaniem pomieszczeń w naszym wymarzonym domu, możemy zwrócić się o pomoc do profesjonalisty. Przekonamy się wówczas, że aranżacja wnętrz może być jak podróż w głąb siebie i swoich najbliższych, gdyż powinniśmy w niej uwzględnić upodobania każdego z domowników. Może się okazać, że projekt wcale nie będzie taki kosztowny, jak moglibyśmy zakładać na początku. Profesjonalista weźmie też pod uwagę wszystkie nasze sugestie, przedstawi nam ciekawe rozwiązania, a na koniec zaproponuje wspólną wyprawę po dobór elementów wyposażenia danego wnętrza.

Sami możemy zdecydować o tym, czy skłaniamy się w stronę nowoczesnej aranżacji, czy też może bardziej odpowiada nam tradycyjny wystrój. Nowoczesność to przede wszystkim stawianie na prostotę, praktyczność i funkcjonalność. Taki wystrój sprawdza się zarówno na niedużej powierzchni, jak i wtedy, gdy mamy do dyspozycji większą przestrzeń. Z kolei styl tradycyjny to dobre rozwiązanie, jeśli w grę wchodzi duże pomieszczenie. Nie da się ukryć, że tradycjonalizm we wnętrzu to wariant, który może przetrwać próbę czasu, a przy tym sprawić, że pomieszczenia będą bardziej przytulne.

Jeśli aranżując wnętrze, chcemy podążać za obecnymi trendami, to lepszym wyborem będzie wystrój nowoczesny. Możemy wzbogacić go o ciekawe dodatki, dzięki którym pomieszczenia staną się bardziej ciepłe w odbiorze. Niezwykle popularnym dodatkiem, który ma zarazem praktyczne zastosowanie, są kolorowe poduszki, rolety plisowane, czy obecność drewna. Wbrew pozorom nowoczesna aranżacja wcale nie musi być nudna, czy oklepana, a pomoc projektanta może być tutaj nieoceniona. Fachowiec dokładnie zaplanuje przestrzeń, dobierze meble i dodatki w atrakcyjnej cenie oraz odpowie na każde nasze pytanie.

fot. Brafdesign

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Jesteś botem? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.