fimex
fimex

Jak wybrać poduszkę ortopedyczną

Ze względu na to, że staramy się żyć tak zdrowo, jak to tylko jest możliwe, nie ograniczamy swoich wyborów już tylko do dbania o właściwą dietę, czy o aktywność fizyczną, ale coraz częściej zależy nam na tym, by zapewnić sobie również odpowiednią higienę snu.

W związku z tym coraz większym powodzeniem cieszą się różnego rodzaju elementy wyposażenia sypialni, które mają bezpośredni wpływ na komfort naszego snu i odpoczynku. Dużym zainteresowaniem szczycą się między innymi poduszki ortopedyczne, które również musimy odpowiednio dobrać do naszych indywidualnych potrzeb.

Wybierając taką poduszkę, powinniśmy mieć na uwadze to, by dobrze wypełniła ona przestrzeń między naszym karkiem, barkiem i głową, a powierzchnią, na jakiej się kładziemy. Zatem taka poduszka nie tylko powinna być wygodna, ale również dzięki niej powinno nam się udać zachować naturalny kształt naszego kręgosłupa. Proste ułożenie ciała sprzyja zarówno zdrowemu snu, jak i sprawia, że obciążenie odcinka szyjnego jest znacznie mniejsze, dlatego też ewentualne bóle związane z przyjęciem niewłaściwej postawy podczas snu zostaną zlikwidowane.

Warto podkreślić, że poduszka ortopedyczna jest tak naprawdę idealna dla całej rodziny, ponieważ mogą ją użytkować wszystkie osoby powyżej drugiego roku życia. Można się zdecydować na taki dodatek wtedy, gdy mamy problemy z odcinkiem szyjnym i bólami, jakie im towarzyszą. Ponadto taka poduszka będzie doskonałym dodatkiem do naszej sypialni, jeśli chcemy wcześniej przeciwdziałać takim bólom, zapobiegając ich pojawieniu się.

Jeśli chodzi o sam wybór takiej poduszki, powinniśmy się kierować tym, z jakiego została ona wykonana materiału, a także uwzględnić pozycję, w jakiej najczęściej śpimy. Jeżeli na przykład przeważnie śpimy na plecach, wtedy najlepsze będą dla nas poduszki niższe, a jeśli śpimy na boku wtedy warto wybrać poduszkę wyższą. Warto również uwzględnić budowę naszego ciała – jeśli mamy szerokie ramiona, wtedy warto zdecydować się na poduszkę wyższą. Innym czynnikiem, który będzie mieć wpływ na to, jaką poduszkę zamówimy, jest twardość materaca – im bardziej jest on elastyczny, tym niższej będziemy potrzebowali poduszki.

fot: https://www.fimex.pl/

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Jesteś botem? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.