Idealny materac z pianki dla dzieci

Czym powinien się charakteryzować odpowiedni, wręcz idealny materac dla najmłodszych? To pytanie zadaje sobie setki rodziców, głowiąc się nad jakością proponowanych przez rynek produktów. Nie każda firma, która gwarantuje wysoki standard, tego standardu na sto procent się trzyma. Na co więc zwracać uwagę podczas zakupu?

Warto wspomnieć, czym jest ta pianka. Zwana pianką tapicerską lub – bardziej naukowo – pianką poliuretanową, jest, jak sama nazwa wskazuje, stworzona w całości z poliuretanu. Dzięki temu cały wyrób jest mocno elastyczny, a także wytrzymały. Odporność jest jego kolejną zaletą, o której warto pamiętać, zastanawiając się nad wyborem materaca dla dzieci.

Niemniej jednak pianka jako materiał nie ma tylko jednego rodzaju. Na rynku mamy do czynienia z materacami wyprodukowanymi z różnych pianek, o odmiennej gramaturze i grubości. I w tym momencie warto zapamiętać, że od odpowiednio wybranej odmiany materaca z pianki zależy wysypianie się naszego dziecka. Grubość powinno wybierać się, patrząc na wagę dziecka. Dzięki temu możemy wybrać dogodny, niezbyt twardy materac, który w pełni zaspokoi potrzeby malucha. To bardzo ważne, ponieważ sen jest ważny – zadbajmy, aby był on spokojny i stabilny.

Materace z pianki charakteryzują się także wytrzymałością, tylko wtedy jednak, kiedy dobierzemy odpowiedni rodzaj pod małego człowieka. Zazwyczaj ciężar ciała może spowodować odkształcenie się materaca, ale tylko wtedy, gdy nie zwracamy uwagę na rodzaj pianki. Dlatego tak ważny jest wcześniejszy akapit, przypominający o konieczności dokładnego przemyślenia zakupu. Jeżeli jednak kupimy dobry materac, dopasowany do dziecka, istnieje duża szansa, że zostanie on z nami na długie lata, zachowując swoją sprężystość i wyjściową formę, bez odkształceń.

Tak naprawdę wybór materaca z pianki nie jest skomplikowany. Musimy pamiętać tylko o kilku informacjach, które są najistotniejsze przy wyborze – a więc o rodzaju pianki i wynikającej z tego jej gęstości, a także o masie dziecka. I pamiętajmy – dzieci cały czas rosną. To również warto mieć na uwadze.

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Jesteś botem? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.