Gdzie najlepiej kupić rower Merida Big Nine ?

Oczywiście najlepszym miejscem na zakup roweru Merida Big Nine jest sklep rowerowy, który świadczy również usługi serwisowe. Możemy tam zawsze liczyć na pomoc specjalistów, duży wybór sprzętu, ale jednak przede wszystkim na jazdę testową na wybranym przez nas sprzęcie. Kupujmy w duży salonach, które posiadają szeroką ofertę. Zapoznajmy się z ofertą różnych marek, gdyż pozwoli nam to porównać oferty oraz ceny, a tym samym dokonać najlepszego wyboru.

Sklepy rowerowe w internecie

internetowy sklep rowerowy  rowery Giant  Kellys  KTM  Merida  Trek  Gary Fisher

Sklepy rowerowe w internecie

 

Kolejnym miejscem, do którego warto zajrzeć jest internet. Z reguły ceny w sieci są niższe od tych w sklepach stacjonarnych i różnica w cenie pozwala pokryć koszty przesyłki ale także zaoszczędzić. Oczywiście, jak wszystkiego są plusy i minusy. Zakupując przez internet nie mamy możliwości wypróbowania roweru Merida Big Nine, rozmiar jest dobierany na oko a składaniem musimy zająć się sami. Ten sposób jest polecany osobom, które już wcześniej upatrzyły sobie rower i wiedzą konkretnie czego szukają. Jeśli nie chcemy bawić się w składanie roweru, można przy zamówieniu zaznaczyć opcję odbiór osobisty.

Targi rowerowe

Targi rowerowe

Targi rowerowe

Również wizyta na targach rowerowych może okazać się dobrym rozwiązaniem. Istnieje wtedy możliwość porównania rowerów wielu marek, wykonanie jazdy testowej, bez konieczności odwiedzania salonów porozrzucanych po całym mieście. Warto mieć na uwadze to, że na stoiskach nie będzie dostępny każdy rozmiar roweru i każdy model, dlatego nie spieszmy się z zakupem.

Przed kupieniem roweru Merida Big Nine w markecie, co jest chyba najgorszą z opcji, trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Sprzęt przychodzi do sklepu w paczce i to pracownik pracujący w markecie jest gwarantem poprawnie złożonego roweru, odpowiedniego wyregulowania przerzutek.

Niestety, taki pracownik, na co dzień zajmujący się wykładaniem towaru na półkach, z reguły nie posiada kwalifikacji i wiedzy by zrobić to profesjonalnie – stwierdza Pan Tomasz Koss właściciel jednego z większych dedykowanych sklepów rowerowych w Warszawie. Nie doradzi nam również co do wyboru typu czy rozmiaru roweru, nie zamontuje akcesoriów rowerowych. Kolejnym argumentem przemawiającym za rezygnacją z zakupu w markecie jest fakt, że za wysoką cenę otrzymamy sprzęt o słabej jakości.

Giełdy i bazary rowerowe

 bazary rowerowe

bazary rowerowe

 

Zakup roweru – co wybrać?

Zakup roweru – co wybrać?

Zakup roweru – co wybrać?

Ostatnim miejscem, na którym moglibyśmy kupić rower jest bazar. Mobilność takiego stoiska jest jego największą wadą, pomimo tego, że sprzedawcy z ciężarówki czy na straganie mogą mieć niższe ceny. Taka firma może zniknąć z dnia na dzień i gwarancja, którą otrzymaliśmy okaże się nic nie znaczącym świstkiem papieru. Poza tym rower składany na stoisku bazarowym nie gwarantuje dobrej jakości pracy, a tym samym prawidłowego działania roweru.

Rower można kupić za dwa tysiące złotych lub za 50 tysięcy złotych. Jednak nie cena jest rzeczą najważniejszą, którą powinniśmy się kierować decydując się na zakup dwóch kółek. Zadajmy sobie wcześniej pytania jaki rower chcemy kupić? Ile planujemy przeznaczyć na jego zakup? – radzi Anna Korynt doradca w salonie rowerowym ExtraBike w Katowicach. Poniżej kilka porad, które mogą nam ułatwić decyzję.

Jaką kwotę wydać na rower?

Zakup roweru – co wybrać? Scott Contessa Solace

Zakup roweru – co wybrać? Scott Contessa Solace

Sprzęt, który chcemy zakupić nie ma być dziełem sztuki, które będziemy podziwiać. Ma służyć konkretnemu celowi czyli na przykład dojazdom do pracy, rekreacji czy startom w zawodach. Powinniśmy na jego zakup przeznaczyć dokładnie tyle pieniędzy, ile wystarczy na rower potrzebny do naszych zastosowań. Droższy rower nie uczyni z nas lepszych rowerzystów więc nie ma co przepłacać. Z drugiej strony nie warto też kupować roweru jak najtaniej, zwłaszcza gdy ktoś korzysta z roweru Merida Big Nine dość intensywnie, ponieważ szybko zużywające się części, częste wizyty w serwisie mogą sprawić, że rower okaże się droższy w użytkowaniu.

Zatem jaką kwotę przygotować? W sytuacji, gdy rower będzie nam służył okazjonalnie i przy zakupie nowego sprzętu będzie to koszt 1000 – 1200 złotych. Za używany rower zapłacimy 400 – 500 złotych. Jeśli rower będzie używany regularnie, nawet podczas złej pogody, warto zainwestować trochę większą sumę i za 1300 – 2000 złotych znajdziemy sprzęt przygotowany do takiej eksploatacji. Będzie on bardziej trwały, a jego osprzęt odporny na warunki pogodowe. Dla rowerzysty, który będzie intensywnie korzystał z roweru bądź starował w zawodach będzie to koszt dużo wyższy. Jednak z reguły są to osoby dobrze wiedzące ile i za co płacą i kwota rzędu 3 tysięcy nie jest dla nich zaskoczeniem.

Jaki typ roweru zakupić?

Musi on być przede wszystkim dobrany odpowiednio do naszych potrzeb. Do jazdy typowo miejskiej nie ma sensu kupować górala, a rower szosowy na pewno nie poradzi sobie w terenie. Dlatego ważne jest aby przed zakupem zastanowić się do czego będzie nam rower, weźmy np. Merida Big Nine służył, z jaką intensywnością będziemy z niego korzystać, ile kilometrów planujemy pokonywać i czy będzie to jazda rekreacyjna, spokojna, lub planujemy start w wyścigach. Odpowiednio dobrany rower da nam dwie rzeczy – gwarancję komfortu oraz uniknięcia niepotrzebnych wydatków w przyszłości.


Jeśli mimo wszystko nie potrafimy określić do jakich celów będzie nam rower  służył, zdecydujmy się na konstrukcję uniwersalną czyli rower trekingowy, ATB, fitness. Sprawdzą się one na szosie, jak i lżejszym terenie.

konsultacja i materiały: nartyrowery.pl

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.