Ewolucja surowców

Kto wpadł na pomysł by wodę przechowywać w naczyniu z substancji, której w zasadzie woda szkodzi? Tego nie wiadomo. Na szczęście stalowe rury przechodzą już do historii, zastępowane przez rury nierdzewne, które nie dadzą się pożreć korozji.

Współczesne technologie wodno-kanalizaycjne i służące ochronie innych instalacji są całkowicie odporne na wilgoć i wpływ powietrza co wydłuża ich żywotność, ale przede wszystkim powoduje, że rdza nie dostaje się wszędzie tam gdzie była dotąd, a zdecydowanie być jej nie powinno.

Aktualnie rury nierdzewne są podstawowym elementem konstrukcyjnym, niemalże standardem, do którego mogą być odnoszone elementy, które dopiero wchodzą na rynek. Daje to nadzieję, że zakładane dziś instalacje będą mogły być użytkowane przez lata bez konieczności wykonywania prac konserwacyjnych.

Rdzawy osad przestaje również przedostawać się do wody pitnej, a to wraz z zaostrzeniem wymogów dotyczących ujęć wody pitnej sprawia, że picie wody z kranu przestało grozić dotąd notowanymi schorzeniami.

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.