Dla kogo warto modernizować budynki?

Modernizacja budynków nie powinna obejmować tylko modernizacji w przypadku renowacji, ale warto też unowocześnić budynek pod względem wygody dla osób niepełnosprawnych. Nie każdy z daje sobie sprawę z problemów, jakie wynikają z niezmodernizowanego pod tym kątem budynku. Brak windy lub schodołazów, a także specjalnych platform znacząco utrudnia poruszanie się osobom na wózku. Nie tylko zresztą im – także matki z wózkami mają problem ze schodzeniem ze schodów. Dlatego już teraz warto się zastanowić nad tym, jak dobrze zmodernizować budynek, by był on odpowiedni dla każdego mieszkańca.

Dobrym pomysłem na inwestycję w takim bloku jest zakup schodołaza. Schodołazy dzielą się na kilka rodzajów urządzeń, które, jak sama nazwa wskazuje, pomagają schodzić ze schodów osobom na wózku. Najczęściej można do nich podpiąć wózek i zejść ze schodów samodzielnie, bez pomocy innych ludzi. Inny rodzaj pozwala na przejście z wózka na specjalne siodełko i również bezpieczne zjechanie na dół, przy czym ten rodzaj schodołazów wymaga pomocy drugiej osoby. Niemniej jednak schodołazy chronią osoby, które asystują niepełnosprawnemu, a dokładnie ich plecy – przed przeciążeniem.

Kolejnym sposobem na modernizację budynków pod kątem niepełnosprawności ruchowej jest wprowadzenie platform dla niepełnosprawnych. Platformy również są pomocne, jeżeli chodzi o wjazd i zjazd ze schodów. Bardzo często można je zobaczyć w centrach miast, przy dworcach i zejściach podziemnych. Bardzo ważne jest też to, że one nie mogą tylko tak stać – muszą być czynne i sprawdzane przez odpowiednie osoby. To zapewni swobodne podróżowanie dla osób na wózku, co jest bardzo istotne.

Windy stanowią najbardziej powszechny sposób na podróżowanie. Windy działają już w wielu blokach, niemniej jednak przydałoby się kilka zamienników, ponieważ nie zawsze da się zamontować windę. Schodołaz czy podnośnik, a nawet platforma jest prostszym urządzeniem, które tak samo dobrze spełnia swoją rolę. Osoby niepełnosprawne powinny mieć bowiem wygodę i swobodę wychodzenia – to dla nich powinniśmy tworzyć z pomocą nowych technologii życie bez barier.

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Jesteś botem? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.