Czy w windzie można nauczyć się historii?

Wirtualny świat dotyka każdego z nas. Lubimy w nim przebywać, z wielu różnych względów. Ta wirtualność nie pomaga nam się tylko zrelaksować, ale, w dobrym połączeniu z technologią, może nas nawet nauczyć. Bowiem technologia rozwija się tak szybko, że żal byłoby nie skorzystać z jej możliwości. Dlatego dzisiaj oferujemy przede wszystkim zapoznać się z informacjami na temat windy, która pokaże naszą historię.

Historia w pigułce zwanej windą

Winda, a raczej windy w odbudowanym WTC, którego nazwa brzmi: One Word Trace Center, wyposażone zostały w 2015 roku przez specjalne, wysokiej jakości monitory. Na tychże monitorach w czasie jazdy, to jest 47 sekund, wyświetla się przeszło 500 letnia historia Nowego Jorku. Monitory, na których jest ona pokazywana, zajmują wszystkie ściany, dzięki czemu pasażerowie mogą dokładnie przyjrzeć się temu niesamowitemu filmikowi. Takie urozmaicenie może wiele dać odwiedzającym – między innymi może rozbudzić w nich chęć zainteresowania się historią czy po prostu pozwolić na ciekawy, niebanalny przejazd. W końcu przejazd ten nie kosztuje wiele, a każdy z chętnych może z niego skorzystać. Ta animacja dokładnie przedstawia losy całego Manhattanu i jest niezapomnianą lekcją historii, nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych.

One Word Trace Center jako popis technologiczny

Nawet jeżeli nie lubisz historii, ale lubisz windy, będąc na wycieczce w Nowym Jorku, po prostu musisz do niej wsiąść. Sama animacja nie musi być celem twojej podróży, ale pamiętaj, że winda wjeżdża i zatrzymuje się na 102. piętrze, na którym znajduje się taras widokowy. Stamtąd natomiast roztacza się widok na całe potężne miasto, tak różne od polskich miast. Właśnie dlatego warto skorzystać z takiej możliwości podczas podróżowania. Kto wie, może za kilka, kilkanaście lat windy w wielu krajach będą prezentować różne animacje i staną się dziełami sztuki? Wtedy na pewno niewiele osób wchodziłoby na wysokie piętro schodami! A przynajmniej my byśmy korzystali z takiego urozmaicenia.

liftplus

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Jesteś botem? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.