Chcesz tanio umeblować pokoik dla 3-latka? Poznaj meble z pianki tapicerskiej

Stoisz przed wyzwaniem umeblowania pokoju dla Twojej trzyletniej pociechy? Masz ograniczony budżet, a mimo to nie zamierzasz pójść na kompromisy w kwestii jakości i bezpieczeństwa? Cóż, wygląda na to, że istnieje dla Ciebie idealne rozwiązanie. O czym mowa? Oczywiście o meblach z atestowanej pianki tapicerskiej, w których Twoje dziecko się zakocha, a Twój portfel nie będzie wymagać reanimacji.

Latka lecą, wymagania i potrzeby rosną

Kiedy nasze dziecko rośnie i zaczyna mieć coraz większe wymagania, rozpoczynamy meblowanie pokoju dla niego. W tym przypadku często decydujemy się na meble, które zostały zaprojektowane i skonstruowane z myślą wyłącznie o najmłodszych użytkownikach. Meble dziecięce – mniejsze i lżejsze od standardowych. No właśnie, tylko gdzie takie znaleźć? Odpowiedź jest banalna – w sklepach z meblami z pianki tapicerskiej.

Czym właściwie jest pianka tapicerska?

Najogólniej rzecz ujmując – pianką tapicerską powstająca w wyniku reakcji chemicznej z użyciem polioli. Wykorzystuje się ją między innymi w branży meblarskiej, na przykład do wypełniania mebli tapicerowanych czy tapicerek samochodowych. Głównymi jej zaletami są: elastyczność, wytrzymałość na odkształcenia oraz zadowalające parametry izolacyjne.

Meble dziecięce z pianki tapicerskiej

Ostatnimi czasy niezwykle modne stały się meble dziecięce z atestowanej pianki tapicerskiej. I trzeba przyznać, że wspomniana popularność nie jest tu przypadkiem. Pianka tapicerska posiada wiele właściwości, które doskonale sprawdzają się w przypadku mebli tworzonych z myślą o dzieciach. Przede wszystkim są lekkie. Nieporównywalnie lżejsze od standardowych mebli, na przykład z drewna. Tym samym są również bezpieczne w użytkowaniu.

W większości przypadków są również hipoalergiczne (między innymi dlatego coraz częściej rodzice wybierają dla swoich pociech materace piankowe). Po trzecie wreszcie (tutaj plus przede wszystkim dla rodziców) są stosunkowo tanie. A to istotne, biorąc pod uwagę fakt, że dziecko dorasta i z wiekiem zmienia swoje upodobania, potrzeby i wymagania, do czego my, rodzice, musimy się dostosować, stale zmieniając wyposażenie dziecięcego pokoju.

Generalnie zakup mebli z pianki tapicerskiej (sof, fotelików i innych) dla naszego trzylatka można uznać za dobrą inwestycję. Przy zakupie jednak warto zwrócić uwagę na to, czy produkty, które oglądamy, mają wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.

fimex

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Jesteś botem? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.