technologie

Umeblowanie salonu przy użyciu smartfona? Tak, to już możliwe.

Czy nie chciałeś kiedykolwiek sprawdzić, jak będzie prezentować się interesujący cię mebel w twoim wnętrzu? Z pewnością co najmniej raz doświadczyłeś tego przykrego rozczarowania, kiedy okazało się, że to, co w salonie meblowym wyglądało znakomicie, w twoim mieszkaniu gryzie się z innymi elementami i wygląda bardzo obco. Cóż, dzięki stworzonej przez studentów z Torunia aplikacji tego typu sytuacje mogą stać ...

Czytaj więcej »

Winda czy schody – co częściej zabija?

Dziś postaramy się być bardziej poważni, ponieważ chcemy obalić mity, które narosły naokoło wind osobowych, a także być może pomóc niektórym ludziom uwolnić się od lęku przed dźwigami. W dzisiejszym świecie wiele się słyszy o tym, że windy jako urządzenia są niebezpieczne – źle konserwowane, mogą zerwać się i spaść ze sporej odległości, zabijając znajdujących się w środku ludzi. Istnieją ...

Czytaj więcej »

Drony to już nie tylko ekskluzywny gadżet. Drony to narzędzie biznesu

Kto by pomyślał, że technologiczna nowinka w postaci małych powietrznych statków bezzałogowych nie umrze jak każda przelotna moda, ale przepoczwarzy się do stadium, jakie obserwujemy dzisiaj. Drony to już nie tylko fajny gadżet do robienia ładnych ujęć na weselach, drony to narzędzie do prowadzenia biznesu. Jak samochód, jak komputer. Odpowiednio wykorzystany, dron może przejąć część obowiązków świetnie wykwalifikowanego pracownika.

Czytaj więcej »

Konserwujemy domowy alarm. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

W jednej ze swoich bestsellerowych powieści Paulo Coelho napisał: „serwisuj i konserwuj sprzęt swój, albowiem przyjdzie dzień próby i biada tym, którzy są w posiadaniu sprzętu niekonserwowanego i nieserwisowanego”. Tak naprawdę wcale tak nie napisał. Co nie znaczy, że powyższe słowa nie zawierają w sobie ważnej życiowej mądrości.

Czytaj więcej »

Skanowanie 3D. Kto prócz architektów na nim korzysta?

  Choć zostały zaprojektowane głównie na potrzeby prac nad istniejącymi już obiektami budowlanymi (i nie tylko), skanery 3D znalazły zastosowanie w wielu innych dziedzinach. Dziedzinach najrozmaitszych, bardzo często względem siebie ani trochę nie spokrewnionych. O ile termin „urządzenie rewolucyjne” stanowi często pusty treściowo slogan reklamowy, tak w przypadku skanowania 3D chyba najlepiej oddaje istotę rzeczy.

Czytaj więcej »