niepełnosprawni

Nowoczesne krzesła przyschodowe dla niepełnosprawnych

liftplus

Osoby z niepełnosprawnością codziennie muszą się borykać z wieloma problemami, które nie dotyczą tych ludzi, którzy nie poruszają się na wózku. Niekiedy wykonanie prostej czynności wymaga nie lada wysiłku, bądź też jest ona poza zasięgiem osoby niepełnosprawnej ruchowo. Na szczęście pojawia się coraz więcej udogodnień, dzięki którym można skutecznie pokonywać wszelkie bariery, szczególnie zaś te architektoniczne.

Czytaj więcej »

Krzesła schodowe idealne do domu

Mieszkając w domu jednorodzinnym, możemy czuć się wyjątkowo, kiedy mamy do dyspozycji tak dużą własną przestrzeń. Jednak osoby niepełnosprawne mogą czuć się nieco zagubione, zwłaszcza, jeśli pozostają same w domu. Z pewnością również chciałyby uczestniczyć w życiu rodzinnym, jednak ze względu na swoją niepełnosprawność, ich możliwości ruchowe są mocno ograniczone. Prawdziwą przeszkodą nie do pokonania są dla nich schody, które ...

Czytaj więcej »

Paraolimpiada – wydarzenie, na które warto zwrócić uwagę

Chociaż może się tak wydawać, niepełnosprawność ruchowa i bariery architektoniczne nie są już poważną przeszkodą dla ludzi. Niepełnosprawność bowiem można wykorzystać na wiele sposobów, nie tylko spełniając swoje marzenia, jak w przypadku paraolimpijczyków, ale także poprzez edukowanie społeczeństwa w zakresie jakiejkolwiek niepełnosprawności. Innymi słowy – niepełnosprawność da się pokonać, za pomocą życzliwych i wierzących w siebie ludzi.

Czytaj więcej »

Dwa sposoby na rozmowę ze starszym sąsiadem

Zwłaszcza w niewielkich miastach mamy duży problem z sąsiadami, tymi starszymi, z którymi nie zawsze młodzi i piękni mogą się porozumieć. Czasami przed blokiem możemy mimowolnie wziąć udział w wojnie stulecia – o to, kto nie posprzątał po psie, kto hałasował do późna w nocy. Nie o to nam jednak chodzi. W końcu dużo lepiej żyje się w zgodzie.

Czytaj więcej »

Dla kogo warto modernizować budynki?

Modernizacja budynków nie powinna obejmować tylko modernizacji w przypadku renowacji, ale warto też unowocześnić budynek pod względem wygody dla osób niepełnosprawnych. Nie każdy z daje sobie sprawę z problemów, jakie wynikają z niezmodernizowanego pod tym kątem budynku. Brak windy lub schodołazów, a także specjalnych platform znacząco utrudnia poruszanie się osobom na wózku. Nie tylko zresztą im – także matki z ...

Czytaj więcej »