komputery

Tchnij nowe życie w komputerowego trupa

Któż z nas nie stanął przed dylematem związanym ze starym sprzętem elektronicznym: sprzedać? Nikt nie zechce takiego zombie. Wyrzucić? Szkoda, zwłaszcza, że sentymentów z nim co niemiara, w końcu służył dobrych kilka lat. Składować, naiwnie oczekując lepszych dla niego czasów? Ach, gdyby tylko było gdzie! Co zatem zrobić z używanym monitorem, kilkuletnim laptopem, wiekową drukarką?

Czytaj więcej »

Jaki komputer do biura? Czyli odwieczny pojedynek notebooka ze stacjonarką

No, może „odwieczny” to zbyt śmiała hiperbola, niemniej jednak spór to nietęgi i długi jak potyczki sympatyków PO i PiS-u. Nim przejdziemy do rzeczy trzeba ustalić jedno – jasnej i klarownej odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule notki nie będzie. Jeśli jesteś tym faktem zawiedziony, zaprzestań dalszego czytania. Ale i tak wiem, że nie zaprzestaniesz.

Czytaj więcej »

Internet – musisz tu być!

W globalnej sieci znajduje się już ponad 50 miliardów stron. Wszystkie tworzą ogromny, wirtualny świat. Dzięki możliwościom interakcji w przestrzeni wirtualnej możemy poznać wszechstronne spektrum działalności ludzkiej – nowych znajomych, nowe pomysły i nowe idee. Poniżej przykłady, dzięki którym Internet stanie się dla Ciebie okazją do intrygujących znajomości.

Czytaj więcej »

Dlaczego warto mieć serwer w Polsce ?

Najpierw warto powiedzieć przede wszystkim dlaczego warto mieć serwer, oto kilka powodów przemawiających na tak. Walka z nieporządkiem. W firmach, często zastaje się sytuację, kiedy każdy użytkownik trzyma swoje dane na własnym komputerze. Zmniejsza to efektywności firmy. Ochrona danych. Nie ma systemów całkowicie bezpiecznych. Ale posiadając własny serwer mamy wpływ na poziom bezpieczeństwa, ustalając co przejdzie przez firewall. Serwer umożliwia ...

Czytaj więcej »