budownictwo

Jak zaaranżować wnętrze w domu jednorodzinnym?

fot. brafdesign.com

Pomimo tego, że bardzo często marzy nam się mieszkanie w przestronnym domu jednorodzinnym, nie zawsze wiemy jak taką przestrzeń zaprojektować, by była urządzona ze smakiem. Nierzadko zdarza się, że zwyczajnie wypełniamy wnętrza meblami, które się nam podobają i które wydają się spełniać swoją funkcję w określonym pomieszczeniu. 

Czytaj więcej »

Kosmiczna winda – coraz bliżej nas?

Chyba dla wielu osób kosmos to fascynująca sprawa, która cały czas kusi swoją niepewnością. Nie wiemy i prawdopodobnie nie dowiemy się, kto czeka na nas na innych planetach i czy w ogóle chce na nas czekać. W końcu ile to było filmów, związanych z najazdem obcych, prawda? Tymczasem organizacje cały czas próbują wystrzelić nas w orbitę. Ostatnio natknęliśmy się na ...

Czytaj więcej »

Skąd te lustra w windach?

Wielokrotnie dziwiło nas, że w windach znajdują się lustra – płaskie powierzchnie, które pozwalają nam dostrzec, jak bardzo się nie wyspaliśmy albo jak pięknie wyglądamy. W windach, zwłaszcza w blokach mieszkaniowych i w budynkach pracy, często witamy nasze szklane odbicie, ale nie do końca wiemy, dlaczego one tam są? W tym tekście damy wam odpowiedź i podpowiemy, jak cieszyć się ...

Czytaj więcej »

95. piętro w 43 sekundy? Czemu nie! Jakie prędkości osiągają najszybsze windy na świecie?

Szybciej, mocniej, drożej, efektywniej – technologiczne wyścigi zdają się nie mieć końca. Ale to dobrze, wszak nic tak nie stymuluje rozwoju jak konieczność nieustannej rywalizacji. Tak jest chociażby w przypadku wind walczących o miano najszybszej. Tutaj nowe rekordy aktualizowane są nadzwyczaj często. Kto wie, być może już kilka miesięcy po publikacji niniejszy tekst będzie już mocno nieaktualny?

Czytaj więcej »

Najsłynniejsze windy świata: Hammetschwand w Szwajcarii

W cyklu wpisów „Najsłynniejsze windy świata” przedstawiamy najciekawsze, najbardziej nietypowe, a przede wszystkim najbardziej znane windy na świecie. Przekonujemy, że ten rewolucyjny wynalazek jest nie tylko użytecznym środkiem transportu, ale również może być architektonicznym dziełem sztuki, które przyciągać będzie turystów z całego świata. W dzisiejszym wpisie zatrzymujemy się w szwajcarskich Alpach, by przyjrzeć się z bliska słynnej windzie Hammetschwand.

Czytaj więcej »