Akcesoria łazienkowe – aranżacja małej łazienki

Aranżacja małej łazienki wymaga natężonego wysiłku. Przed wyborem, zakupem jakiegokolwiek elementu dekoracyjnego czy wyposażenia, jakim są między innymi akcesoria łazienkowe, należy wszystko dokładnie przemyśleć. Problem stanowią tu nie tylko kwestie techniczne ale również zagospodarowanie małego wnętrza. Bo jak zaoszczędzić przestrzeń, kiedy nie powinno się oszczędzać w tematach związanych z higieną?

Akcesoria łazienkowe – aranżacja małej łazienki (1)

Aranżacja małej łazienki wymaga natężonego wysiłku.

Jedną z zasad, w sumie podstawową, powiększenia małej łazienki jest pozbycie się z niej wanny i wstawienie w jej miejsce prysznica. Dzięki takiemu zabiegowi unikamy optycznego dzielenia podłogi. Bardzo modne w ostatnim czasie bezbrodzikowe szklane prysznice nadają dodatkowo lekkości wnętrzu. Nie jest ono dzielone na różne strefy, wpływa to korzystnie i sprawia wrażenie większej, otwartej przestrzeni.

Akcesoria łazienkowe – aranżacja małej łazienki (6)

Bardzo modne w ostatnim czasie bezbrodzikowe szklane prysznice

Kolejną zasadą jest „usunięcie” lub sprytne ukrycie wszelakich elementów, które wprowadzają chaos w małej łazience. Za duże nagromadzenie kosmetyków, buteleczek czy pudełek może być męczące. Z kolei w małej łazience nie możemy pozwolić sobie na duże szafki, ponieważ zabierają one za dużo miejsca. Rozwiązaniem jest zabudowanie miejsca pod umywalką bądź spłuczką. Nad umywalką można również zamontować płytką szafkę z lustrzanym frontem.

Akcesoria łazienkowe – aranżacja małej łazienki (5)

sprytne ukrycie wszelakich elementów, które wprowadzają chaos w małej łazience

Dobrym rozwiązaniem jest odpowiednia faktura. Zbliżone do siebie kolory, jasne barwy bez dwóch zdań powinny znaleźć się na ścianach małej łazienki. Powiększymy optycznie przestrzeń dzięki lśniącym powierzchniom czy sufitom. Nie zaszkodzi również zamontować na ścianach szklanej mozaiki, która odbijając światło nada wnętrzu lekkości. Naturalne materiały takie jak kamień nadadzą wnętrzu elegancji ale również powiększą i wydłużą optycznie.

Akcesoria łazienkowe – aranżacja małej łazienki (3)

Powiększymy optycznie przestrzeń dzięki lśniącym powierzchniom czy sufitom

Duże lampy czy żyrandole w ogóle nie nadają się do urządzania małych łazienek. Idealnie będzie pasować światło zamontowane na podwieszanym suficie. Optycznemu powiększeniu wnętrza służą niewidoczne źródła światła sączące się ze szczelin pomieszczenia.

Akcesoria łazienkowe – aranżacja małej łazienki (2)

Idealnie będzie pasować światło zamontowane na podwieszanym suficie

Duże lustra optycznie powiększają przestrzeń. Ważne jest żeby zamontować je tak, aby dochodziło do sąsiadującej ściany. W ten sposób zatrzemy granice ścian.
Oczywiście w małej łazience nie ma mowy o dużych sprzętach, pralkach, umywalkach, muszlach klozetowych. Na szczęście na rynku oferowane są akcesoria łazienkowe, w rozmiarze „mini”. Ważny jest wybór takich, które będą nam odpowiadały pod względem i technicznym i estetycznym.

konsultacja:  formes.pl

O Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja serwisu bre.net.pl. Kopiowanie w części lub całości bez zgody redakcji jest zabronione.